Меню

Пам’ятним знаком нагороджено трьох краян

Дата: 02.08.2021, перегляди: 329
Пам’ятним знаком нагороджено трьох краян

Рогатин сьогодення… Це - місто затишку і великого минулого, місце духовної сили й глибокої культури, поваги до мудрості старших і творчий простір молодих. Тут народжується перша посмішка маляти, ростуть крила молодого покоління, щоденно працюють, творять, навчаються та розвиваються неймовірні люди. Тож водночас Рогатин – це й колиска громадських діячів, митців, вчених, підприємців, які своєю працею, активною позицією та успіхами у певних галузях розвивають і пропагують серце громади на теренах країни і світу.

Вже стало доброю традицією з нагоди Дня міста пошановувати таких жителів та вихідців міста відзнаками Рогатинської міської ради. Зокрема, під час урочистих зборів 1 серпня  нагородою Рогатинської МТГ - пам’ятним Знаком «За заслуги перед містом Рогатином» було відзначено трьох вихідців міста:

  • Володимира Баляса – українського художника, графіка, ілюстратора, скульптора, дизайнера, професора графіки львівської «Мистецько-Промислової школи» (зараз – Львівська Академія Мистецтв), члена «Спілки Українських Образотворчих Митців» (посмертно);
  • Романа Коритка – члена Національної спілки письменників України, краєзнавця, лауреата літературних премій імені Братів Лепких, Ірини Вільде, Є. Паранюка (США), члена львівського краєзнавчого товариства «Брати-рогатинці», Почесного члена Спілки краєзнавців Прикарпаття, автора історико-краєзнавчих нарисів «Опільське село «Черче», «Стратин – село Опільського краю», «Добринів – село мальовничого Опілля», «Данильче – село Опільської землі, «Липівка, Кривня, Воронів – села над Гнилою Липою», «Путятинці – Опільське село над Студеним Потоком», «Пуків – героїчне село Рогатинського Опілля», «Історія санаторію «Черче», «Підкамінь – Опільське село між кам’янистими горбами»;
  • Любов Янків-Вітковську – кандидатку фізико-математичних наук, доцентку кафедри вищої геодезії і астрономії Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка», голову Львівського астрономічного товариства, члена-кореспондента Міжнародної академії астронавтики, володарку золотого герба міста Львова.

Пам’ятний Знак від імені Рогатинської громади краянам у ході урочистостей вручили міський голова Сергій Насалик та секретар міської ради Христина Сорока. І, як зауважила у ході церемонії Любов Янків, отримувати нагороду рідного міста для неї дуже почесно. Приємно рогатинці й що її ім’я серед таких визначних постатей, як «рогатинський пікассо» Володимир Баляс та  краєзнавець Роман Коритко.

«Я - Рогатинка. Завжди з гордістю про це наголошую. Хоча прожила в Рогатині лише 17 років, але як виховання мами і тата, так і дух міста такий сильний, що завжди вважаю себе рогатинкою, - зазначила Л.Янків.- Тому отримана нині нагорода для мене дуже цінна. Де б я не була, чи то на дипломатичних раутах, чи на зустрічах з бізнесменами (чоловік працював на дипломатичній службі, був керівником ОДА, тепер ректор приватного вишу), зі своїми студентами, розповідаю про наше місто, про його відомих людей. Всі мої львівські і київські друзі знають, що проїжджаючи через Рогатин, варто випити каву, пройтися центром, відвідати стареньку церкву Святого Духа. Обов’язково проїжджаючи місто, дзвоню й нашому міському голові, бажаю доброго здоров’я, успіхів та сил у розвитку Рогатина. Так, саме сили потрібно, щоби по краплинках відновлювати славу нашого древнього міста. Пам’ятаю, як у 2015 ми мали розмову з Сергієм Насаликом, і він щиро розповідав моєму чоловікові про свої плани розвитку міста. Мені заімпонувало те, що він сказав: «Я тут родився і хочу жити у європейському місті, відтак почав втілювати сказане в життя. За 6 років місто стало насправді кращим і з кожним роком продовжує набувати нових рис, змінюються вулички, дороги, сквери»…


Краянка також зазначила, що як науковець теж старається підтримувати юне покоління Рогатина.
«Оскільки я астрофізик і в моїй науці небагато жінок, то декілька років стараюся підтримувати дівчаток, які люблять математику, фізику і астрономію скромною стипендією, - каже Л.Янків. - Звичайно, я небагато можу, але вірю, що спільні зусилля всіх рогатинців сприяють розвитку міста, збагаченню його аури. Дбаймо про наше місто і малими справами сприяймо його процвітанню».

Варто зазначити, що посмертну нагороду Володимира Баляса було передано до історико-краєзнавчого музею «Опілля», а пам’ятний Знак Романа Коритка вже днями перепадуть краянину.

Прикріплені фотографії

DSC_6393.png DSC_6384.JPG DSC_6390ав.jpg DSC_6393нк.jpg DSC_6405.JPG DSC_62273.jpg DSC_6387ти.jpg

 

 

 

Графік прийому громадян

 

Міський голова

НАСАЛИК СЕРГІЙ СТЕПАНОВИЧ 

Понеділок 9:00 – 12:00

Перший заступник міського голови

ШИНКАР МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ

Вівторок 9:00 – 12:00

Заступник міського голови

ШТОГРИН ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ 

Середа 9:00 – 12:00

Заступник міського голови

ДЕНЕГА БОГДАН МИХАЙЛОВИЧ 

Четвер 9:00 – 12:00

Секретар міської ради

СОРОКА ХРИСТИНА ВОЛОДИМИРІВНА 

П’ятниця 9:00 – 12:00

 

Перелік старостинських округів Рогатинської  МТГ:

- Васючинський старостинський округ

- Вербилівський старостинський округ

- Верхньолипицький старостинський округ

- Долинянський старостинський округ

- Добринівський старостинський округ

- Жовчівський старостинський округ

- Княгиницький старостинський округ

- Конюшківський старостинський округ

- Липівський старостинський округ

- Лучинецький старостинський округ

- Нижньолипицький старостинський округ

- Підкамінський старостинський округ

- Підмихайлівський старостинський округ

- Пуківський старостинський округ

- Путятинський старостинський округ

- Підгородянський старостинський округ

- Черченський старостинський округ

- Фразький старостинський округ

 

Контакти

Рогатинської міської ради

Адреса: 77001, Івано-Франківська обл., м. Рогатин, вул. Галицька, 65.

Телефон:+380(3435)2-23-60.

E-Mail: rohatyn.mr@gmail.com

 

 

© 2021 - Рогатинська Міська Рада