Юні художники громади розписали писанку для Перемишлян

Дата: 28.04.2021, перегляди: 252


Минулого тижня з робочим візитом на Рогатинщину завітав Перемишлянський міський голова Олександр Зозуля. У рамках багаторічної співпраці з Рогатинською міською радою очільник  сусідньої громади передав об'ємну писанку, яку запропонував розписати нашій молоді.

Упродовж кількох днів над білим тлом майбутньої писанки працювали вихованці Рогатинського центру дитячої та юнацької творчості разом із наставником Надією ВерстинСьогодні ж настав час передати великодній шедевр у Перемишляни.
Очільника Перемишлянської міської громади урочисто зустріли перший заступник міського голови Микола Шинка, керівництво і педагоги Рогатинського центру дитячої та юнацької творчості. Обмінявшись побажаннями з нагоди Великодня, Олександр Зозуля прийняв опільську окрасу. Відтак вручив подяку від своєї громади центру дитячої та юнацької творчості, а також солодкі дарунки для творців писанки за їхні труди.


«Ваша писанка у нас 16-а за ліком, — зазначив Перемишлянський міський голова. – Маємо писанки з різних міст та наших парафій. І кожна з них зроблена у своєму неповторному колориті. Хочу подякувати тим людям, які трудилися над перемишлянською писанкою, побажати жителям Рогатинської громади веселих і спокійних свят у колі родини. Хай усі родини будуть здорові, життєрадісні».

Відтак Надія Верстин розповіла гостю про творчу ідею своїх вихованців, зупиняючись на основних символах писанки.
Як зазначила мисткиня, колись прадавній оберіг - писанку дарували зі світлими побажаннями здоров’я, миру добра… Малюючи оберіг для Перемишлян, юні рогатинці відштовхувалися від наших етнічних традицій, водночас вносили свою творчу лепту.«Чорний фон, який домінує в традиційній опільській писанці, ми змінили на синій. І хоч чорний колір символізує родючість землі та багатство, у цей важкий економічно час ми все ж вирішили обрати синю барву духовності. А надихнула на неї цитата зі Святого Письма: «Не турбуйтеся вашим життям, що вам їсти та що пити… Шукайте перше Царство Боже та його справедливість, а все те вам докладеться». Тож у символах писанки рогатинська молодь вирішила побажати жителям сусідньої громади головних життєвих цінностей», -зауважила педагог.


Зверху писанки, зокрема, зображено зірку, сонце – символ Бога, який є основою любові на землі. Навкруги світила кружляють птахи – душі людей, котрі є посередниками між землею і Небом. У центрі писанки красується посланець Бога на землі, Ангел-охоронець, в руках якого є квітка з гербом нашого міста.
Крила ангела – це одночасно лебеді, символи вірності. 
З іншої частини писанки діти намалювали дерево життя з п’ятьма квітками, де намальовані п’ять святинь Рогатина. І завершує композицію безконечник, символ плинності та безконечності нашого буття.
Тож, надіємося, великоднє диво, створене любов'ю і світлими намірами дітвори з Рогатинщини, стане окрасою Перемишлянської громади, яка даруватиме гарний настрій її жителям у часі свят.

Прикріплені фотографії

DSC_3304.JPG DSC_3305.JPG DSC_3307.JPG DSC_3314.JPG DSC_3315.JPG DSC_3318.JPG DSC_3320.JPG DSC_3322.JPG DSC_3327.JPG DSC_3299.JPG DSC_3300.JPG DSC_3283.JPG DSC_3282.JPG DSC_3284.JPG DSC_3285.JPG DSC_3286.JPG DSC_3287.JPG DSC_3288.JPG DSC_3347.JPG

 

Графік

прийому громадян

Міський голова

НАСАЛИК СЕРГІЙ СТЕПАНОВИЧ 

Понеділок 9:00 – 12:00

Перший заступник міського голови

ШИНКАР МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ

Вівторок 9:00 – 12:00

Заступник міського голови

ШТОГРИН ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ 

Середа 9:00 – 12:00

Заступник міського голови

ДЕНЕГА БОГДАН МИХАЙЛОВИЧ 

Четвер 9:00 – 12:00

Секретар міської ради

СОРОКА ХРИСТИНА ВОЛОДИМИРІВНА 

П’ятниця 9:00 – 12:00

 

 

Перелік старостинських округів Рогатинської  МТГ:

- Васючинський старостинський округ

- Вербилівський старостинський округ

- Верхньолипицький старостинський округ

- Долинянський старостинський округ

- Добринівський старостинський округ

- Жовчівський старостинський округ

- Княгиницький старостинський округ

- Конюшківський старостинський округ

- Липівський старостинський округ

- Лучинецький старостинський округ

- Нижньолипицький старостинський округ

- Підкамінський старостинський округ

- Підмихайлівський старостинський округ

- Пуківський старостинський округ

- Путятинський старостинський округ

- Підгородянський старостинський округ

- Черченський старостинський округ

- Фразький старостинський округ

 

Контакти

Рогатинської міської ради

Адреса: 77001, Івано-Франківська обл., Рогатинський р-н, м. Рогатин, вул. Галицька, 65.

Телефон:+380(3435)2-23-60.

E-Mail: rohatyn.mr@gmail.com

 

 

© 2021 - Рогатинська Міська Рада