Рідне місто

Дата: 07.08.2017, перегляди: 221
Рідне місто

Робота правоохоронців

 потребує докорінних змін

Громада міста щоденно працює над тим, щоб Рогатин ставав комфортнішим для проживання містян та цікавішим для гостей. Однак, на цьому фоні разюче контрастують факти порушень громадського порядку: розпивання алкоголю в громадських місцях, бійки, порушення правил дорожнього руху, крадіжки та псування особистого і комунального майна,  наркоманія. Про це йдеться в тексті Звернення депутатів міської ради до начальника Тисменицького відділу поліції Головного управління Нацполіції в області  Тараса Щербанюка, яке одностайно ухвалила 24сесія міськради, що відбулася під керівництвом міського голови Рогатина Сергія Насалика 27липня.

Депутати акцентують увагу на тому, що внаслідок бездіяльності місцевих правоохоронців центральна площа міста, яка є одним з  туристичних пріоритетів, фактично перетворилася на місце проживання осіб, котрі, перебуваючи у  неадекватному стані та маючи зовнішній вигляд, несумісний з поняттями людської гідності, чіпляються до перехожих та гостей міста, сплять на лавках і т.д. Погіршується ситуація і з безпекою відвідувачів міського парку.

Абсолютна більшість мешканців міста, переконані народні обранці, вважають, що після ухвалення Закону України "Про національну поліцію" діяльність право­охоронних органів не змінилася. Тому просять взяти під особистий контроль докорінну зміну роботи право­охоронців Рогатинського відділення; в найкоротші терміни  вжити конкретних заходів для  наведення ладу в громадських місцях міста, ліквідувати  криміногенні  точки, а також відповідно до Закону України "Про Національну поліцію" кожних два місяці проводити відкриті зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування  на сесіях міської ради.

Музейна експозиція "В’язниця в Рогатині"

Цьогоріч в Рогатині відбудеться відкриття історико-краєзнавчого музею "Опілля", приміщення для якого коштами міського бюджету та стараннями комунальників міста відремонтовано зовні й всередині. Значну та неоціненну допомогу в облаштуванні майбутнього музею надають представники міської інтелігенції Роман Ясінський, Ігор Люлька, Михайло Воробець, Богдан Яновський та інші. Але, як знаємо з історії, вартує уваги також підвальна частина цієї будівлі, де за часів австрійського та польського володінь розташовувалась тюрма з короткотривалим терміном утримання.

 Тож міська рада вирішила при формуванні бюджету на наступний рік передбачити, як співфінансування, 90 тис. грн. для реалізації проекту щодо облаштування приміщення та експозиційного наповнення частини музею "Опілля" - "В’язниця в Рогатині". Крім того, самоврядний орган Рогатина готує відповідний пакет документів для участі проекту у восьмому обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, що у випадку його перемоги принесе додатково до міської скарбниці  біля 100 тис. грн. для реалізації корисної у сенсі збереження історичної пам’яті громадської справи.

Депутати шляхом голосування визначилися з канди­датурами на нагородження під час Дня міста пам’ятним знаком "За заслуги перед містом Рогатином".  У списку із чотирьох осіб під номером один - генерал-хорунжий, Головнокомандувач УПА Роман Шухевич. У рік відзначення 110-ліття з дня народження легендарного командира Армії безсмертних цю нагороду передадуть в музей "Опілля" на зберігання.

 Нова церква -

 на вулиці Галицькій                                   

 Депутати підтримали  меценатську ініціативу та пропозицію  групи громадян Рогатина стосовно будів­ництва  церкви на вул. Галицькій (територія саду колишньої районної лікарні) та вирішили оголосити конкурс на подання проектних пропозицій будівництва і благоустрою території з наступним  їх обговоренням жителями міста під час громадських слухань.

Узаконити свою нерухомість - вигідно

Депутати вели мову під час засідання сесії й про ставку податку на нежитлові приміщеннямешканців міста. Попередньо вирішили, якщо це не суперечитиме Бюджетному кодексуУкраїни, суттєво зменшити розмір податку для власників індивідуальних гаражів у м.Рогатині з 1 відс. від розміру мінімальної заробітної плати за  кв. м до 0,1 відс. Однак, така зміна стосуватиметься тільки містян, які офіційно оформили право власності на цю нерухомість. Інші рогатинці, котрі використовують її самовільно, без відповідної документації, платитимуть значно дорожче.

Ольга КОНОПАДА.