Говорити чистою українською

Дата: 01.08.2017, перегляди: 118
Говорити чистою українською

На дитячих майданчиках - місцях найбіль­шого скупчення дітей, батьків та молоді - соціальні працівники разом з пластунами розповсюдили просвіт­ницькі листівки, які закли­катимуть правильно говорити україн­­ською, а також провели інформаційну кампа­нію з цього питання серед жителів міста.

Особисто для мене тема чистої мови є дуже актуальною. Зазвичай, ми впевнені, що розмовляємо україн­ською мовою, але, як з'ясувалося під час спілкування в сім'ях, з якими працюємо, - це далеко не так, ми просто оточені суржиком. Ідею проведення такої акції запозичили у львів'ян, а міський голова Сергій Насалик нас підтримав та допоміг втілити  в життя. Вважаю, що нам усім слід розпочати працю над чис­тотою своєї вимови. І якщо після схожих акцій хоч п'ятірко людей позбудуться надокучливих слів у лексиконі, то це вже буде резуль­татом! Процес цей непростий і довго­тривалий, але основне - бажання і реальні інстру­менти, що можуть допомогти не зупинятися. У нашому випадку таким інструментом є саме  акції.

 

 

P.S. Росіянізм (часто кажуть хибно русизм) - слово або мовний зворот, запозичений з російської мови або побудований за зразком російських слів і виразів.

(За матеріалом з Вікіпедії).

Світлана РОСКОШ.