Чистота озера - власними руками

Дата: 24.07.2017, перегляди: 139
Чистота озера - власними руками

Відрадно, що серед небайдужих рога­тинців була пластова молодь, що може слугувати добрим прикладом участі в житті громади для інших дівчат і хлопців нашого краю.

Ідея прибрати озеро в Івана Михай­ловича виникла ще три місяці тому, проте почати її реалізовувати чоловік вирішив із середини липня, коли і погода сприят­лива, і температура води вища. "Оголо­шення ми розмістили майже по цілому місту, - каже п.Іван, - однак, далеко не всі змогли прийти, адже хтось, можливо, зайнятий домашніми справами або працює на роботі". А потреба у робочій силі справді була відчутною, оскільки озеро навкруги захара­щене скляними пляш­ками, плас­ти­ко­вими ста­­кан­чиками, па­перовими упаковками та іншим сміт­тям. Нерідко навіть у воді трапляються залишки продуктів людської нед­ба­лості.

До того ж, береги обросли осокою, а у самій водоймі повно водоростей, які доводилось витягувати на берег. На щастя, рівень води достатньо низький, щоб можна було у спецвзутті пройти майже на середину озера та очистити його від непотребу і рос­линності. Проте, мілководдя - не єдина проблема, яку обов'язково потрібно вирішувати. "Маємо власні ідеї стосовно цього, наразі спільно з міською радою їх опрацьовуємо", - запевняє Іван Качало. Та навіть тоді, як сміття навколо озера приберуть, а рівень води нормалізується, цього буде недос­татньо, щоб говорити про завершення процесу облаштування нав­колишньої території. "Планується завезти сюди пісок, аби зробити пляж, - пояснює Іван Ми­хайлович. - А якщо вдасться підняти рівень води, то, можливо, навіть раніше обгородимо площадку для дітей", - додає чоловік. 

Прибирання тривало три години, проте, очистити вдалось навіть не третину озера з прилеглою ділянкою, хоча й роботи зроблено немало. Тому ще одна толока відбудеться тут у суботу, 22 липня, та, очевидно, 5 серпня, перед Днем міста. Залишається сподіватися, що до нас­тупного року зусиллями небайдужих людей озеро знову стане привабливим місцем для відпочинку рогатинців та гостей міста.

 

Андрій СОЛОМКА.