"Водна проблема" і як її вирішують

Дата: 19.06.2017, перегляди: 113
"Водна проблема" і як її вирішують

Латання вкритих іржею старих-перестарих труб на вулицях міста у попередні роки було для нас уже звичною картиною. Їх зношеність за кілька десятків літ настільки висока, що нинішній владі доводиться вживати рішучі заходи не для того, щоб рятувати ситуацію, а кардинально її змінити. І до вирішення цієї архіважливої для людей проблеми підійшли по-гос­подарськи.

У рамках затвердженої сесією міської ради Програми поліпшення функціо­нування мереж водопостачання та водо­відведення на 2017 рік минулого тижня на вул. Стуса провели заміну частини  водопроводу з Фундушу через дорогу. Річ у тім, що внаслідок інтенсивного руху великотоннажного транспорту на цій вулиці водопровідна гілка, введена в експлуатацію ще 1985 року, з плином часу не витримувала таких значних постійних навантажень. Тому щомісячні прориви на ділянці водогону, а відповід­но вода, що витікала на дорогу, нікого вже не дивували, а людям додавали неабияких труднощів.

- Ми провели заміну труб, а також вузла з п’ятьма засувками, що через старість вже не працювали, - повідомив директор ДП "Рогатин-Водоканал"  Анд­рій Рижан. - Труби проклали пластмасові, товстостінні, діаметром 200 мм, котрі можуть служити навіть сто років. Ту їх частину, що під дорожнім полотном, "вбрали" у металеві чохли для захисту від інтенсивних навантажень, а для з’єднання металевих і пластмасових ділянок  вперше у своїй практиці застосували адаптери - спеціальні перехідники.

Через кілька контрольних  днів, пере­­свідчившись, що немає пропусків, тери­торію проведення робіт засиплять зем­лею, впорядкують. Функціонування засувок надалі дасть можливість кому­нальникам проводити ремонтні роботи на водогоні без відключення води спожи­вачам  міста, а шляхом переключення її подачі з основної системи на резервну.

- Із запуском в дію оцих 5 засувок ми відновили запасну систему водопоста­чання, яка була колись змонтована, і вже давно, принаймні останніх 10 років, не працювала із-за зношеності, - пояснив Андрій Ігорович. За його словами, це  перший етап модернізації системи водопос­тачання Рогатина. Після відновлення ділянки на вул. Стуса  надалі таку заміну проводитимуть на інших територіях міста, бо фактично 80 % таких засувок не працюють. Тож насамперед планують провести їх ревізію для визначення необхідності ремонту чи заміни у таких місцях: на перехресті вул. Галицької та Д.Галицького (біля поліції), на пл.Рок­солани і біля "Транзиту" (вул.Стуса-Шевченка). Після завершення на цих ділянках відповідних робіт запустять головне коло з центральними трубами, якими подається вода місту.

Для виконання ремонту на першій ділянці, що на вул.Стуса (біля кла­довища), виділено з міського бюджету 260 тис. грн. Усі земельні роботи рога­тинські комунальники провели власними силами, а от монтаж, зварювання труб великого діаметру забезпечила коло­мийська фірма-підрядник, оскільки виконання таких функцій потребує спеціального доро­го­вар­тісного облад­нання.

- Ефективне функціо­нування комунального господарства нашого міста - це першочергове завдання міської ради, - сказав у коментарі для "Голосу Опілля" місь­кий голова Рогатина Сергій Насалик. - Це не лише обличчя Рогатина, його зовнішній вигляд, а що найголовніше, що­ден­ний побут та настрій громадян. Проблему  безперебійного поста­чання споживачів во­дою відношу  до числа першочергових і посту­пово, крок за кроком, будемо її вирішувати, стараючись виконувати заплановане не в ав­ра­ль­­ному порядку, а на роки - добротно, якісно й на совість. Принагідно хочу  попросити  рога­тин­ців, які є спожи­ва­чами послуг нашого во­до­каналу з розумінням віднестися до оплати за водопостачання та водо­відведення. Сьогодні тарифи на ці послуги тільки наполовину покривають фактичні вит­рати на те, щоб подати воду в місто та відвести на очисні споруди  стоки. Тому, навіть при стовідсоткових проплатах за отриману воду,  ми змушені з  міського бюджету  суттєво додатково фінансувати комунальне підприємство "Рогатин-Водоканал", а ці кошти можна було б спрямувати на інші  міські громадські справи. Потрібно, щоб і рогатинці пройнялися розумінням того, що проб­леми життя громади без її участі ефек­тивно вирішувати неможливо".

 

Ольга КОНОПАДА.