Удостоїлись своїх дипломів шляхетності

Дата: 12.06.2017, перегляди: 133
Удостоїлись своїх дипломів шляхетності

Чуєш про Школу, а  у пам'яті ви­ринають рядки щоденникових записів, котрими на шпальтах "Го­лосу Опілля" так щиро діли­лися її юні вихованиці. Кожен той спогад спов­нений особливими емоціями, не­забутніми моментами, і, що важливо, закарбувався не лише глибоко у серцях дівчат, але й подарував їм корисний досвід та життєві "підказки" на майбутнє.

Варто нагадати, що Школа шляхетних українок - це перший в історії міста просвітницький проект, реалізований коштом Громадського бюджету Рогатина. У  низці проектів, які підтримала громада міста, він належить до малих, та у перші дні його втілення ніхто й подумати не міг, що вже найближчим часом зуміє при­нести стільки користі колисці Роксолани. За три місяці лекцій і практичних занять, цікавих зустрічей та ідей він допоміг рогатинкам знайти ту правильну основу, яка сприятиме стати справжніми шляхет­ними леді, гордістю батьків і своєї малої батьківщини.

Завершальним акордом у роботі Школи цього року став  випускний бал, до якого дівчата готувалися дуже тре­петно, зокрема, за дев'ять практичних занять із хореографом Лілією Горинь вдалося вивчити танець-презентацію, яким і розпочали захід. У гарно приб­раному залі ШЕВУ не менш нарядними дефілювали у казково привабливих вишиванках випускниці.

Десь у душі за них переживали рідні, котрі завітали на  випускний бал, аби розділити радісну подію у житті доньок. Материнське хвилювання помічаю і в очах Христини Звіришин, для котрої ця Школа стала не просто громадським проектом, а ще однією домівкою, до якої приходила з щирим серцем і гарними помислами.  Скільки субот, яких могла приділити  родині, Христина Володими­рівна як керівник проекту по­жерт­вувала моло­дому цвіту міста, про що ні грама не жаліє. "Це  яскрава сторінка мого життя, - зізнається. - Спер­шу не знала, що з цього вийде і чи вдасться усе, але  мала мрію. Сьогодні до безмеж щаслива, що вона здійс­нилася.  Школа шляхет­них украї­нок  змінила дівчат, змусила задуматися над вартіс­ними реча­ми у житті, дала необ­хідні орієнтири".

Першим, хто привітав молодь з випуском, був отець Марко Шпак, котрому не на словах відомо, як відбувалися уроки у Школі, адже й сам належав до числа наставників-лекторів.  Свя­щеник благословив молодь на добру путь, відтак чимало гарних слів і настанов панянки почули з вуст міського голови Рогатина Сергія Насалика, громадського діяча, заслу­женого вчителя України Віри Медин­ської, заступника міського голови Миколи Шинкаря, своїх викладачів  Ярини Дубчак та Надії Женчук.

І ось настала очікувана мить - вру­чення дипломів (на фото). Приховуючи хвилю­вання і сльозу розставання, як справжні леді, рогатинки піднімаються на сцену. Звучить подяка людям, котрі долу­чилися до цієї відповідальної і корисної справи - викладачам, волон­терам-лекторам, землякам, які гостинно прий­мали молодь на майстер-класах, і, безумовно, міській раді,  що допомогла благородній  ідеї розправити крила.

Варто відзначити, що все дійство проходило у шляхетних мотивах: звучання бандури, українських пісень, а ще - багато спогадів у словах і світлинах… Звісно, на церемонії вручення випускний захід не завер­шився, а за доброю традицією про­дов­жився практичним заняттям у готельно-ресторанному комплексі "Еліт-Центр", де дівчата демонст­рували засвоєні у Школі навики.

Вони були першими, хто зумів пройти науку шляхетності, тому стали такими рідними для наставників. І вже наступного року Школа знову від­криє свої двері для рогатинок, щоб передати цінний досвід, бо, як зазна­чив  у ході виступу міський голова С.Насалик: "Вона має працювати й надалі, успіх Школи шляхетних украї­нок показав, що такі проекти потрібні громаді, а значить і міській раді, адже сьогодні через такі унікальні освітні проекти  ми формуємо майбутню  українську еліту. Переконаний, що перший випуск Школи шляхетних українок займе гідне місце в новітній історії рогатинської громади".".

Враженнями від проекту ді­ляться рогатинці.

Віра Мединська: "Я сьогодні помолоділа років на десять, коли побачила наш цвіт, радість на обличчях дівчат… Радіє древній оновлений  Рогатин і в нього для цього є багато поважних причин, тому що настільки наше місто стало шляхетнішим. Якби не міська влада, котра дала ідею цих проектів, то сьогоднішній не відбувся б на такому рівні. І якщо кожен, хто має нині відношення до керівництва містом, вважає цей проект  першим за свій обов'язок і відповідальність, то щиро дякую всім. Бо що означає бути шляхетним? Передусім, має бути шляхетність помислу, якщо вона є, то буде й шляхетність чину, а чин - це те, чим ви займаєтесь у житті".

Надія Женчук, матір учениці Школи: "Побачила позитив у таких заняттях, адже якщо після перших студій донька приходить додому у такій ейфорії і з нетерпінням чекає наступної суботи, аби знову піти на заняття - це тішить. У Школі шляхетних українок діти отримали досвід спілкування та економічні знання, збагатилися історичним минулим рідної землі, почерпнули  багато мудрих порад і цінної інфор­мації. Тож хочу подякувати міській раді за блиск в очах наших дітей, який, повірте, дуже багато вартує для нас, батьків".

Ксенія СТОМАРІВСЬКА.