Пошанували майбутню еліту

Дата: 07.06.2017, перегляди: 232
Пошанували майбутню еліту

Основне завдання сучасного молодого покоління - добре вчитися, виховувати в собі гарні людські якості, бути активними, ініціативними, прагнути якнайкраще розвивати власні здібності. Добре, коли на самому початку становлення юної особистості з’являються стимули, що допо­магають вірити у власні сили, спонукають долати все нові й нові вершини на життєвому шляху. З огляду на це актуальною і потрібною, особливо для молоді Рогатина, є міська програма "Великі справи малих рогатинців", спрямована на підтримку юних, їхнього навчання, виховання та змістовного дозвілля.

У рамках цієї програми міська рада вирі­шила пошанувати наполегливу працю упро­довж навчального року учнів і вчителів міських загальноосвітніх навчальних закладів, відзначивши їх за старання у навчанні, творчості та громадському житті міста.

Цього дня актова зала державного аграр­ного коледжу розцвіла усіма барвами веселки у вишиванках та щирих усмішках, об’єднавши у велику родину школярів, їхніх старших наставників та батьків, котрі прийшли порадіти за своїх дітей.

Перед початком заходу вони поділилися своїми думками та  відчуттями з читачами "Голосу Опілля".

Юлія Приплоцька, учениця 10 кл. опорного закладу СЗОШ № 1 м.Рогатина: "Уже другий раз беру участь у такому зльоті, минулого року як переможець обласної олімпіади з англійської мови, де зайняла ІІІ місце, а тепер - ІІ-ге. Приємно, що старання молоді не залишаються непоміченими. Ми ж відчуваємо в собі потенціал змінити в майбутньому світ на краще, подолати усталені в суспільстві ще радянські стереотипи і втілити у реальність власне бачення розбудовчих процесів незалежної держави".

Юрій Сліпенький, учень 10 класу Рогатинської гімназії ім. Володимира Великого: "На цей зліт мене запросили  за результатами участі в обласних предметних олімпіадах, де з географії здобув ІІ місце і з біології - ІІІ-тє. Радий, що міська рада піклується про нас, не забуває про здобутки учнів. Дуже дякую їй за це, зокрема, міському голові Сергію Насалику. Передбачені для нас грошові винагороди вважаю радше моральним стимулом для того, щоб надалі плідно пра­цювати і здобувати перемоги для своєї альма-матер".

Анастасія Дармохвал, учениця 3 кл. ЗОШ № 2 м.Рогатина, вихованка школи естетич­ного виховання учнів: "Перший раз стала учасником такого хвилюючого свята. Займаюся у гуртку образотворчого мистецтва під керівництвом Ірини Кривоніс. Мені дуже подобається малювати, особливо природу, рідні пейзажі, бо це те, що близьке й дороге. Свої творчі доробки найперше виставляю на огляд найсправедливіших і найстрогіших суддів - батьків вдома, а також мої малюнки вже побували на виставках в Івано-Франківську та Коломиї".

Анна Мотика, учениця 7 кл. ЗОШ № 2 м.Рогатина: "Надзвичайно подобається брати участь у такому зльоті, тому що я та мої ровесники тепер за свої таланти, розумові здібності отримуємо винагороду, і це приємно. Дуже люблю вивчати українську мову й літературу. На цій предметній олімпіаді в районі зайняла перше місце.

Скажу відверто: для мене дедалі глибше пізнавати рідне слово означає набагато більше, ніж просто засвоїти предмет шкі­ль­ної програми, адже мова - це те, що постійно супроводжує нас у житті,  де б не перебували. Тож потрібно не лише добре нею володіти, а й пропагувати її милоз­вучність, красу та багатство. Не розумію молодих людей, котрі, щоб виокремитись з-поміж інших, видава­тися сучасними чи "крутими", вживають у розмові суржик, сленг. Насправді це не так - говорити чистою мовою своєї матері - гарно і престижно. Надзвичайно важливою для нас є підтримка владою Рогатина наших ста­рань, перших маленьких здобутків".

Богдана Кушнір, мама учениці 7 кл. ЗОШ № 2 м.Рогатина: "Направду, дуже приємно брати участь у такому урочистому заході. Радісно на серці, що твою дитину оголосять для нагородження на сцені і ти радітимеш за її здобутки, пишатимешся нею. До цього дня наші діти йшли упродовж всього навчального року. Моя Мартуся була учасником олімпіад з математики, україн­ської мови, Міжнародного конкурсу україн­ської мови та літератури ім. Петра Яцика, де також зайняла призове місце. А ще вона у мене танцюристка, учасниця зразкового хореографічного колективу "Опільчанка", яким керує Лілія Горинь. От нещодавно дівчатка повернулися з Києва, де були неперевершеними й здобули І місце. Усі чотири представлені ними танці зайняли призові місця - два І-их і два ІІ-их. Ми, батьки, дуже радіємо за успіхи своїх дітей, а підтримка молоді міською радою додає їм упевненості рухатися далі, адже відомо: немає межі досконалості".

Учасників міського зльоту привітав сотрудник церкви Різдва Пресвятої Богородиці м.Ро­гатина о.Дмитро Бігун, закликавши юних плекати в со­бі дар Божого бла­гос­ловення. Від мі­ської ради, її чіль­ника С.Насалика, депутатського кор­пусу щонайкращі слова побажань по­ли­нули з уст сек­ретаря міськради Галини Богун та голови профільної депутатської ко­місії Христини Зві­ришин. "Ви є окра­сою нашого міста, його гордістю, бо своєю працею, високими здобутками прославляєте Рогатин і док­ладаєте максимум зусиль, щоб ми, рогатинці, мали ким пишатися",- підкреслила Христина Володимирівна. "Щиро раді, що наших дітей, вчителів так пошановують і додаються до тієї лепти, яку щороку ми від відділу освіти намагаємось внести у нагородження переможців обласних, районних олімпіад, різноманітних конкурсів", - мовила у слові до присутніх керівник методичного центру відділу освіти РДА Наталія Лівіновська. Галина Богун закликала молодих рогатинців розвивати творчі здібності, таланти і тоді їхня праця буде належно оцінена.

І ось настала урочиста мить нагород­ження. Насамперед подяками міського голови від імені громади міста та грошовими преміями по 500  грн. були нагороджені переможці ІІІ (обласного) етапу Всеук­раїнських  учнівських олімпіад з навчальних пред­ме­тів та Всеукраїн­сь­кого конкурсу-за­хис­ту науково-дос­лід­ницьких робіт учнів-членів МАН - учениця опорного закладу СЗОШ № 1 м.Рога­тина Софія Сла­ба (англійська мова, іс­торія, україн­ська мо­ва та літе­ратура, пра­во­знав­ство) та Емма Бро­діна, учениця гім­­назії ім. Воло­димира Великого (геог­­рафія, історія, українська мова та література, секція історичного краєз­навства МАН). При­зери цих олім­піад та конкурсів отри­мали вина­горо­ди від міськради в сумі 300 грн. кожен. Переможців районного етапу відзначили подяками та преміями - 200 грн. кожному. Уперше цього року міськ­рада ініціювала вручення премій також призерам конкурсів за зайняті ІІ і ІІІ місця (по 100 грн.). До великого списку винаго­роджених за хороші знання додалися також й мистецьки обдаровані діти, активісти громадських та інших заходів, у т.ч. міського конкурсу писанкарства "Великодні дзвони", - ви­хованці ШЕВУ та ДШМ ім. Бориса Куд­рика, шкіл і гімназії, котрі отримали за творчі здібності по 200 грн. премії. Загальна сума грошових винагород за рахунок коштів міського бюджету 174 дітей і колективів навчально-виховних закладів становить понад 30 тисяч грн.

Хороший настрій усім при­сутнім дару­вали солісти Карина Патрило, Надія Куцибала, Олена Мізерак, Христина Кривень, учасники старшої групи ЗХК "Опільчанка" ШЕВУ, дует Анастасії Дзери та Діани Пасічник.

 

Можливо, не за горами час, коли юні обдарування засяють у зеніті своєї слави яскравими зірками і прославлятимуть край Росколани на цілу Україну, а то й на весь світ. А інший стане просто доброю, порядною людиною, яку навчили з ди­тинства любити своє, рідне і не про­міняти його на найкоштовніші земні скарби. Хтозна, куди простелиться їхня дорога?.. Але вже сьогодні можна з впевненістю сказати: добротні зерна мудрості й пошанування перших плодів дитячої праці лягли урожайним засівом на благодатний ґрунт. А час збирати щедре жниво неодмінно настане.

 

Ольга КОНОПАДА

Прикріплені фото
unnamed (1).png unnamed (2).png
unnamed.png