Свято української честі та звитяги

Дата: 07.06.2017, перегляди: 243
Свято української честі та звитяги

Національ­­не свя­то Ук­раї­ни - Де­нь Ге­роїв  у час військової аг­ресії Москви на Сході нашої дер­жави на­буває особ­ливої актуа­ль­но­сті, втім, відзна­чен­ня його на держав­ному рів­ні так і не уза­конено. Тому тра­ди­­ційно цю да­ту українсь­кого ка­лен­даря вша­но­вують, пе­редусім, на захід­них теренах краї­ни. Підступне вбивст­во агентами Кремля зас­нов­ни­ка Української Вій­­­ськової Ор­га­нізації та ОУН пол­ков­ника УСС Єв­ге­на Коно­вальця, Провідника та головного ідеолога ОУН Степана Бандери, загибель у бою з енка­ведистами полковника УПА Василя Андру­сяка, командира УПА-Північ полковника Дмитра Клячківського, Головноко­мандувача УПА генерала Романа Шухевича та сотень тисяч героїв невмирущої слави зобов’язує нас, нині сущих на цій землі, пам’ятати, чиїх батьків ми діти, задуматись, чи достойні їхнього подвигу та само­пожертви.

Районні урочистості з нагоди свята, що відбулися минулого тижня в залі школи естетичного виховання учнів, розпочалися Державним Гімном України та прологом, що об’єднав ідейним стриж­нем боротьбу за свободу Січо­во­го стрілецтва, Української Повс­танської Армії та Українського війська в новітній війні з північним загарб­ником. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полег­лих, а плас­туни від імені учасників заходу поклали корзини квітів до стели "Небесної сотні" та пам’ятника Бор­цям за волю України. Особливого звучання набув твір "Зродились ми великої години" у виконанні НАХК "Сурма" під керівництвом заслу­женого працівника культури України Євгена Паду­чака, адже цей гімн ОУН твердо та ціле­спрямовано вів націо­налістів упродовж багатьох років тернистим шляхом до омрія­ної сво­боди для рідної землі.

До учасників свята, його почесних гостей, серед яких - члени Братства ОУН-УПА, учасники АТО, Революції гідності, предс­тавники Укра­їн­ської Добровольчої Армії,  ГСПО "Тризуб" ім. Степана Бандери, волон­тери, звер­нулися зі словами вітань голова районної ради Роман Грини­шин, секретар міської ради Галина Богун, котрі нагоро­дили багатьох із них грамотами районної та місь­кої рад, рай­держ­адмі­ніст­рації (на фото). Учасники АТО-добро­вольці Роман Ру­дий та Василь Байда удос­тоїлися медалей "Івано-Фран­ківська обласна рада - Українському добровольцю" та гра­мот голови обласної ради.

До своїх побратимів по боротьбі, новітніх борців за територіальну цілісність незалежної держави мовили вітальне слово станичний с.Княгиничі Братства ОУН-УПА Яким Кузик, голова громадської організації "Воїни АТО Рогатинщини", учасник АТО Тарас Гаєвич, керівник прикарпат­ського відділення штабу УДА Д.Яро­ша Василь Абрамів (позивний "Сме­река").

Гармонійно вплелися у вінок пам’яті й слави Героям змістовно підібрані тематичні номери прог­рами свята, яке провела режисер РБК Віра Дзера. НАВА "Січ" БК с.Липівка (Юрій Стиславський), НАТК "Юність Опілля" державного аграрного ко­лед­жу (Людмила Мельник), вока­льний ансамбль хлопців цього навча­льного закладу (Андрій Крупка), дівочий ансамбль дитячої школи мистецтв ім. Б.Кудирка (Н.Ски­­данович), дует Діани Пасічник та Анастасії Дзери ЗОШ № 2 м.Рога­тина, солісти Надія Скиданович, Василь Клемпоуз - глядачі з великим замилуванням насолоджувались їхніми виступами  та щедро нагород­жували усіх артистів апло­дис­ментами. Свят­кового настрою додавали маршові мелодії у виконанні духового оркестру під орудою Нестора Кінаша.

"У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю" - ці слова полковника Є.Коновальця сьогодні слу­гують доро­гов­казом для українців, котрі власними діями, грома­дянською позицією доказують, що є гідними представниками нації переможців.

Олена КУЛИНЧАК.