У світі великодніх символів та барв

Дата: 18.04.2017, перегляди: 249
У  світі великодніх символів та барв

Передсвяткові домашні клопоти не минули повз увагу молоді, навіть  підказали тему наступних занять. Тож разом з дівчатами та їхнім наставником Христиною Звіришин ми поринули у вир опільських пасхальних традицій, мали нагоду полюбуватися святочними рушничками, почути рецепти великодніх смаколиків і навіть давні легенди тощо.

Спершу у церкві Різдва Пресвятої Богородиці сотрудник храму о.Дмитро Бігун провів для рогатинок пізнавальну лекцію. Вмостившись на лавах, ми слухали розповідь про будову святинь та значення кожного елемента у них. Скажу відверто:  взяла на олівець  кілька невідомих фактів й для себе. А ще зауважила, з яким захопленням молодь слухала духівника, відкриваючи для себе храм по-новому. Майбутні шляхетні українки також мали нагоду поспілкуватися з о.Дмитром на теми, які цікавили їх найбільше, запитати поради.

Відтак наше заняття перейшло у креативне русло, адже відвідали і «творчу майстерню» школи естетичного виховання учнів, де вправлялися в оздобленні яєць у різних техніках. У приміщенні пахло воском і фарбами, тож на мить здавалося, наче перенеслась в старовинну опільську хату, в якій дівчата виготовляли писанки до Великодня. Майстриня Ірина Макогін розповіла юнкам про значення узорів на писанках, дала низку практичних рекомендацій щодо їх виготовлення.  Цього разу рогатинки прямували додому не лише з багажем нових знань, але й яскравими писанками, що у свята прикрасили їх кошички.

Ксенія СТОМАРІВСЬКА.

 

 

Прикріплені фото
unnamed (1).jpg unnamed (2).jpg
unnamed (3).jpg unnamed.jpg