Громада підтримала проект Конституції міста

Дата: 10.04.2017, перегляди: 109
Громада підтримала проект Конституції міста

Перед тим депутати міської ради розглянули проект Статуту територіальної громади Рогатина на 20 сесії та рекомендували виконавчому комітету направити його для консультацій з громадськістю. Жителі міста - передплатники газети "Голос Опілля" мали можливість упродовж січня-лютого ознайомитися з текстом Статуту в "Офіційному віснику", що вже з минулого року виходить як тематичний додаток до районного часопису.

"Рівень самостійності громад - це барометр, який визначає демократичність держави. Чим більше держава передає повноважень громадам для того, щоб вони самостійно регулювали правила свого громадського життя, тим демократичніша громада", - таку думку висловив заступник міського голови Рогатина Микола Шинкар, виступаючи під час громадських слухань. За словами посадовця, днями один із представників США назвав нашу державу країною з найсильнішим та найунікальнішим громадянським суспільством. Як приклад згадаймо, коли в перші місяці російської агресії на територію України не було ні влади, ні армії, щоб належно протистояти ворогові, то саме громадянське суспільство настільки зуміло самоорганізуватися, що було вирішено всі стратегічні для держави питання. У нас люди розумні, тож потрібно надати їм інструменти для реалізації напрямків діяльності в громаді.

Власне, таким головним інструментом є Статут територіальної громади міста Рогатина. Він складається із 8 розділів та 10 додатків, серед яких положення - про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Рогатина" та інші міські відзнаки, про Громадський бюджет Рогатина, про місцеві ініціативи, про електронні петиції та ін. У проекті Статуту чітко визначено весь широкий спектр життя в громаді, починаючи від символіки міста, міських свят, прав та обов’язків мешканців міста та членів територіальної громади і закінчуючи функціонуванням системи місцевого самоврядування, участю членів територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування тощо. Передбачається, що сесія з ухвалення Статуту буде урочистою.

Серед інших питань порядку денного громадських слухань обговорено детальний план території земельної ділянки під нове будівництво каналізації на вул. О.Кобилянської. Йшлося також про погодження місця розташування в Рогатині пам’ятника Т.Шевченку. Нагадаємо, на цей проект в рамках Громадського бюджету Рогатина на 2017-2020 рр. передбачено 300 тис. грн. Учасники слухань шляхом голосування підтримали пропозицію щодо встановлення монумента Кобзареві у сквері біля аграрного коледжу та дитячого садка "Малятко".

Олена КУЛИНЧАК.