Рогатин – переможець ще одного конкурсу

Дата: 26.08.2020, перегляди: 1531
Рогатин – переможець ще одного конкурсу

Проєкт «Рогатин – туристичний» став одним із переможців Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад. Обсяг його фінансування за рахунок коштів державного бюджету - 187 500 грн. Що ж цікавого планують реалізувати у місті за ці кошти?...

Сьогодні відбулася зустріч переможців конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад у 2019-2020 рр, що реалізується у рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку», з головою Івано-Франківської облдержадміністрації Віталієм Федорівим та виконавчою директоркою асоціації «Єврорегіон Карпати – України» Галиною Литвин. Спершу учасники заходу прослухали коротку навчальну сесію, відтак відбулася церемонія підписання угод та представлення проєктів громад, котрі планують втілювати у життя вже невдовзі.

Як було зазначено під час зустрічі, 4 серпня на засіданні Конкурсної ради Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад (конкурсного набору грудня 2019) затверджено список 45 проєктів-переможців. У 2020 році серед чотирьох областей України Івано-Франківська налічує найбільше із них – 25. Зокрема, 12 проєктів у 2019 році та 13 - в 2020-му. Сукупно вони отримають понад п’ять мільйонів гривень гранту. Частину цих коштів спрямують на реалізацію проєктів – переможців поточного року, які сприятимуть збереженню історико-культурної спадщини та розвитку туристичної інфраструктури громад. Інша - дозволить створити необхідну інфраструктуру задля проведення інформаційних та навчальних заходів.

Вдалося здобути перемогу і проєкту нашої громади - «Рогатин – туристичний», обсяг фінансування якого 187 500 грн. За ці кошти планують встановити інформаційні стенди, двомовні туристичні вказівники, видати туристичні буклети тощо.
Адже, як зауважує ініціатор проєкту - Рогатинська міська рада - сьогодні на території нашого міста розташовано три музеї та чимало пам’яток архітектури, серед яких зокрема пам’ятка ЮНЕСКО. Вони можуть стати однією з атракцій туристичної Івано-Франківщини. Однак наразі у Рогатині відсутня доступна візуальна інформація щодо історико-культурних пам’яток, пам’ятників та скульптур. Немає також інформаційних вказівників та тематичних туристичних маршрутів… Тож реалізація проєкту «Рогатин – туристичний» позитивно вплине на розвиток Карпатського регіону завдяки збільшенню туристичної привабливості краю шляхом розвитку туристичних об’єктів у Рогатині. Крім того, знакування місць дозволить провести візуальну ідентифікацію Рогатина та Рогатинського Опілля. А у майбутньому - стане одним із кроків, що сприятиме розвитку міста як туристичного центру, буде спонукати зростанню інтересу туристів.

Довідково: Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад унікальний тим, що спільно реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна», Міністерством розвитку громад і територій України, Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями в рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку».
Половина проєктів-переможців буде реалізована на території гірських регіонів, що популяризують українські Карпати як привабливий туристичний регіон, «Карпатська мережа регіонального розвитку» об’єднує чотири області та підвищує їх інвестиційну привабливість через впровадження відповідних проєктів.

DSC_0360DSC_0362DSC_0367DSC_0369DSC_0372DSC_0378DSC_0381DSC_0384DSC_0387DSC_0388DSC_0389DSC_0398DSC_0402DSC_0406