Повінь створює ризики спалахів інфекційних захворювань. Дотримуйтесь правил гігієни

Дата: 30.06.2020, перегляди: 1387
Повінь створює ризики спалахів інфекційних захворювань. Дотримуйтесь правил гігієни

Під час повені, що наробила шкоди на Прикарпатті,  існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадує громадянам  правила гігієни, які допоможуть зменшити ризик захворіти.

Звертайтесь до органів місцевої влади з проханням забезпечити Вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості.

За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць, оскільки внаслідок повені у ці джерела водопостачання із скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ могли потрапити хвороботворні мікроби - збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів, гельмінтозів, ГКІ тощо.

Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокип'яченою водою. Для господарських цілей також слід використовувати лише прокип'ячену воду.

Споживати слід лише харчові продукти гарантованої якості. Їжа повинна проходити обов'язкову термічну обробку. Овочі та фрукти ретельно мийте кип'яченою водою, потім обдайте окропом.

У зв'язку зі спекотним періодом року збільшується ризик швидкого псування харчових продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу.

Перед прийманням їжі ретельно мийте руки з милом, руки також можна протирати зволоженими дезінфектантами серветками.

Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

- провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;

- індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном, або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього;

- колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою дезінфекційних середників  (згідно з таблицею);

- провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;

- трупи загиблих тварин та птиці зібрати і здати на утилізацію спеціалізованим закладам.

У разі підозри розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників тощо) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування.

Пам'ятайте: зберегти здоров'я вам і вашим рідним допоможуть прості правила гігієни!

 

Таблиця

 

Орієнтовна кількість необхідного дезінфекційного середника

для дезінфекції криниць

 

Об’єм води в криниці

в м3

 

Необхідна кількість препарату «Акватабс-8,68»  табл.

Гіпохлорит натрію 2,5%

Хлорне вапно, кг

Таблетки  Dutrion 20

Таблетки «Жавель-Клейд»

Таблетки

“Септоліт”,

“Экобриз”

 

 

1

5

250гр.

1

3

3

4

3

15

750гр.

3

9

9

12

5

25

1250гр.

5

15

15

20

10

50

2500гр.

10

30

30

40

15

75

3750гр.

15

45

45

60

20

100

5000гр.

20

60

60

80