Рогатин отримав відзнаку кандидата на статус «Громади, дружньої до дітей та молоді»

Дата: 27.06.2020, перегляди: 350
Рогатин отримав відзнаку кандидата на статус «Громади, дружньої до дітей та молоді»

У п’ятницю делегація Рогатинської міської ради взяла участь у церемонії нагородження, що проходила в Представництві Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у Києві, та отримали відзнаку кандидата на статус «Громади, дружньої до дітей та молоді».
   Варто зазначити, що захід відбувався у доволі цікавому форматі і, передусім, був спрямований на те, аби дослухатися до проблем молоді. Відповідно допомогти й громадам визначити пріоритети та пропозиції щодо молодіжної політики.
Тому з нагоди Дня молоді Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) ініціював зустріч представників уряду з юними активістами з українських громад. До обговорення актуальних питань, що нині турбують юне покоління України, були залучені представники міністерств-партнерів ініціативи "Громада, дружня до дітей та молоді": Міністерство соціальної політики України, Мінрегіон та Міністерство молоді та спорту України.

  У розмові із представниками уряду взяли участь студенти з Києва, а також представники молодіжних рад шести українських громад, які у цей день отримали відзнаку кандидатів на статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”. Молоді активісти ставили питання щодо програм з подолання безробіття і доступного житла, озвучували тривоги щодо наслідків COVID-19 і екологічних проблем в Україні, вносили пропозиції щодо розвитку молодіжного підприємництва і створення платформи, через яку молодь могла би пропонувати свої ідеї до втілення на національному рівні.


“Молодь має бути залучена до прийняття рішень на всіх рівнях, -
підтримала озвучені пропозиції Лотта Сильвандер, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. - Українська молодь сильна і стійка. Вони вкотре довели це своєю реакцією на пандемію COVID-19. Коли весь світ був охоплений панікою, молоді люди продовжували навчатися, вони підтримували одне одного, допомагали лікарям та вразливим групам, зберігали єдність і оптимізм. Майбутнє належить їм. Але в наших руках допомогти їм підготуватись до викликів мінливого світу”.


Після продуктивної розмови, відбулося нагородження громад. Міста Рогатин, Тернопіль і Мена, Березівська, Вакулівська і Широківська громади поставили своїм пріоритетом добробут дітей та молоді і протягом наступних двох-трьох років впроваджуватимуть план дій для покращення життя дітей та молоді. 

Коментуючи відзнаку секретар міської ради Галина Богун зазначила:

«Велика честь бути сьогодні серед вас, адже це означає, що невеличке місто на Івано-Франківщині з 8 тис. населення та давньою історією отримало належну оцінку своєї роботи. Від імені міського голови Сергія Насалика висловлюю вдячність за таку можливість.
З перших днів роботи у міській раді мер Рогатина С.Насалик сказав такі слова: «Наші діти ніколи не повинні відчувати себе провінціалами». І саме вони стали основою нашої стратегії роботи з дітьми і молоддю. Рогатинська міська рада у своїй роботі взяла за основу інноваційний, нестандартний підхід щодо бюджету міста – тепер бюджет не обслуговує потреби, а інвестує у людей, а передусім у дітей. Так у Рогатині вперше за його історію впроваджено низку проєктів та програм, спрямованих на розв'язання глобальних проблем юного покоління і його розвиток.
Варто зазначити, що перші успіхи у цьому напрямку стають своєрідним «трампліном» для наступних починань. Тепер настав наступний етап у цій роботі – співпраця з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках програми «Громада дружня до людей та молоді». Тобто, наступний етап, щоб радитися з дітьми, нашим Дитячим Парламентом, як творити місто їхньої мрії, залучати дітей і молодь до управлінських процесів, навчати їх азів грамотного врядування містом. Сьогодні вже маємо певні плоди з цієї праці – молодь внесла свою лепту у стратегію розвитку Рогатина. Нині ведуться роботи над проєктами, запропонованими Дитячим парламентом», зокрема - молодіжний пластовий центр і будівництво літнього кінотеатру. Крім того, діти залучені до багатьох проєктів і заходів, які організовує міська рада.
Безперечно, існує ще багато ініціатив, котрі хотілося б втілити у життя. Існують напрямки роботи з дітьми, що потребують ще більшої уваги та розвитку… Тож впевнені, що впровадження ініціативи «Громада дружня для дітей та молоді» дасть більше можливостей для того, щоб Рогатин став містом, де юне покоління має доступ до базових послуг, а відповідно – хороший старт у доросле життя».


Довідково:
Над здобуттям статусу дружніх до дітей громад муніципалітети працюють в рамках однойменної ініціативи ЮНІСЕФ - “Громада, дружня до дітей та молоді”. Це міжнародна ініціатива, до якої приєдналось більш як 3000 муніципалітетів, у тому числі 34 з України.
У липні 2019 Рогатин підписав Меморандуму про взаємодію з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді». Отож, отримавши відзнаку кандидата на статус «Громада, дружня до дітей та молоді», місто на версту наблизилося до своєї мрії - «перевтілитись» у європейський куточок безпечний, комфортний для проживання дітей та молоді.

Прикріплені фото
DSC_0188.png DSC_0194.png