Створити молодіжний простір

Дата: 07.02.2020, перегляди: 170
Створити молодіжний простір

І варто зазначити, що перші успіхи у цьому напрямку стають своєрідним «трампліном» для наступних починань. Зокрема, знаковим для Рогатина виявися 2019 рік, коли відбулося підписання Меморандуму про взаємодію з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді». Ця подія стала стартовим кроком для отримання офіційного статусу "Громада, дружня до дітей та молоді". До того ж, підтверджує зобов’язання громади створити тут більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.

Варто зазначити, що процес здобуття статусу «Громади, дружньої до дітей та молоді" справа не з легких. Він має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах. Першим етапом є проведення аналізу становища дітей та молоді у громаді. Згодом - розробка та прийняття плану дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для цих груп населення. Муніципалітет також має забезпечити ресурси для його виконання.

Наразі нашим містом вже проведено ситуаційний аналіз та завершено підготовку Аналітичної доповіді "Про забезпечення прав дітей та молоді в місті", де, зокрема, визначено низку проблем, що стосуються молодіжної політики у місті. Після попереднього обговорення  обрано найактуальніші із них відповідно до наведених напрямків: права бути почутими, права на безпеку та права на дитинство. На цьому етапі спільно із молоддю місто накреслило наступні напрямки роботи. Й  під час сесії міської ради 5 лютого було затверджено План дій та План моніторингу й оцінки реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» в місті Рогатині на 2020-2021 роки», за якими Рогатин діятиме упродовж кількох наступних років.

Принагідно зауважимо, що, впровадивши план дій, наша громада пройде через процес незалежної оцінки та за умови  успішного виконання отримає пріоритетне «звання» -  "Громада, дружня до дітей та молоді".


Довідково:

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді. З часу створення у 1996 році, до програми приєдналися понад 3000 муніципальних округів у 40 країнах на п’яти континентах. Нині ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплює понад 30 мільйонів дітей.

29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами. Унікальний шанс приєднатися до ініціативи «Громада, дружньої до дітей та молоді» випав нашому місту у 2019 р. Перемігши у конкурсі, Рогатин увійшов до десятка великих  міст й ОТГ України, котрі привернули увагу журі своєю турботою про молоде покоління. Троє наших краян  взяли участь у дводенному тренінгу в Києві.  Відтак влада міста, представники організацій і молодь  почали спільно працювати над тим, аби отримати статусу громади, дружньої до дітей та молоді.

Партнерами ініціативи в Україні є: Представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад» та Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».

Про ЮНІСЕФ: В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися. Більше інформації про ЮНІСЕФ та  роботу з дітьми в Україні: www.unicef.org.ua.