Метаморфози міста тепер під "пильним оком" спеціальної ради

Дата: 06.02.2020, перегляди: 264
Метаморфози міста тепер під "пильним оком" спеціальної ради

Фасади, тротуари, освітлення чи малі архітектурні форми… Ці елементи благоустрою є візитною карткою будь-якого міста, адже створюють його «стиль», підкреслюють ідентичність, додають елегантності чи сучасності. Отож, модернізуючи місто новим освітленням або ж, наприклад, муралом,  важливо  підійти до цієї справи фахово. Адже слушна ідея художника або архітектора допоможе органу міського самоврядування створити справді якісні речі, що стануть акцентом Рогатина на десятки років.

За останні чотири роки наше місто, особливо центральна його частина, суттєво змінила своє обличчя цікавими елементами благоустрою. Втім, до цього в Рогатині не було постійно діючого консультативно-дорадчого органу, який надавав би фахові рекомендації щодо архітектурних та ландшафтних перетворень, розміщення малих архітектурних форм, тимчасових споруд, зовнішньої реклами, пам’ятників тощо.

У зв'язку з цим під час чергової сесії міської ради 5 лютого ухвалено рішення про створення громадської консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, містобудування та охорони історичного середовища міста Рогатина. Вона сформована  міською радою на паритетних засадах із залученням вчених, науковців, експертів і висококваліфікованих фахівців-практиків у сфері охорони культурної спадщини.

Відповідним рішенням було затверджено  положення та склад ради. А зокрема, до неї ввійшли:

1.

Тофан Михайло Васильович

  Художник.

2.

Дзера Орест Теодорович

  Художник. Викладач Рогатинської школи мистецтв ім. Бориса Кудрика.

3.

Ясінський Роман Михайлович

  Працівник Рогатинського історико-краєзнавчого музею «Опілля».

4.

Блага Ольга Василівна

  Директор Рогатинського історико-краєзнавчого музею «Опілля».

5.

Ясінський Максим Романович

  Архітектор, кандидат архітектури, заступник       завідувача кафедра архітектури та реставрації  НУ «Львівська   Політехніка».

 

Варто зазначити, що консультативна рада здійснює свою діяльність на громадських засадах. Основними її завданнями  є:

- аналіз проблемних питань у сфері охорони культурної спадщини;

- підготовка рекомендацій та пропозицій щодо основних напрямів розвитку охорони культурної спадщини;

- розгляд програм та проєктів, які стосуються питань охорони й збереження культурної спадщини;

- підготовка рекомендацій та пропозицій для органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо збереження традиційного характеру історичного середовища м. Рогатина, його дослідження, охорони, реставрації, відтворення об'єктів культурної спадщини.