Бій, що народив нових українців

Дата: 29.01.2020, перегляди: 126
Бій, що народив нових українців
Минуло вже сто два роки з цього часу, але подія під Крутами - особливий зразок патріотизму. Це дух нескореної нової держави, який надихав УПА, а в наш час - Небесну сотню, кіборгів, бійців АТО…, цвіт України, бути її смолоскипом у темних лабіринтах долі.
Сьогодні десятки рогатинців, серед яких і чимало молоді, зібралися, щоб згадати героїзм цих відважних трьохсот українських «спартанців». Запаливши поминальні лампадки біля стели Героїв Небесної сотні, колона урочистою ходою попрямувала до могили Січовим Стрільцям. Тут відбулася церемонія покладання лампадок та поминальна панахида за полеглими в бою під Крутами. З історичною довідкою від молоді виступила студентка Рогатинського агроколеджу, пластунка Василина Чубата.
 
«Солодко та почесно – померли за Батьківщину», - саме ці слова Горація процитував Михайло Грушевський на поховальній церемонії героїв Крут на Аскольдовій могилі. Ці триста юнаків, які 1918-го року пішли боронити свою державу, були молодими, вони мого віку. Чому?.. Молодшим, напевно, найлегше іти у бій і підставляти свої груди під кулі, - зазначила студентка. - Старші можуть лише допомогти, наставляти і направляти. Молоді ж – без вагань гинуть за народ … В цьому ми переконуємося і нині, бо саме цвіт держави, який мав би ростити та виховувати моє покоління, іде під кулі, втрачає життя. Ті  відважні хлопців гинули не за Крути, не за Київ – а за Україну, за яку продовжують гинути й зараз. Не забуваймо про це».
 
Тому бій під Крутами – це не давня сторінка історії, ми маємо пам’ятати і розглядати її в сучасному контексті, адже ворог не змінився.
Прикріплені фото
DSC_8661.png DSC_8663.png
DSC_8665.png DSC_8670.png
DSC_8672.png DSC_8673.png
DSC_8675.png DSC_8716.png
DSC_8722.png DSC_8714.png
DSC_8685.png DSC_8690.png