У конкурс «Людина року» внесли зміни

Дата: 29.11.2019, перегляди: 2154
У конкурс «Людина року» внесли зміни

У новій редакції Конкурсу зокрема зазначено, що відтепер у ньому матимуть змогу взяти участь не тільки особи, які проживають на території міста. Претендентами на перемогу в певній номінації можуть стати й люди, котрі мають визначні особисті заслуги та вагомі професійні здобутки у розрізі оголошених номінацій.

Також передбачено, що підсумки конкурсу «Людина року»  будуть підбиватися у дещо інший спосіб. Якщо до цього переможців у номінаціях оголошували завдяки проведенню інтернет-голосуванням, то цьогоріч його обиратимуть на засіданні виконавчого комітету міської ради за участю провідних спеціалістів за конкретними професійними напрямками, представників громадськості, які мають право дорадчого голосу. Звісно ж, голосування в мережі Інтернет організатори також не намірені скасовувати, проте воно вже не відіграватиме визначальної ролі.

«Проведення попередніх конкурсів показало нам кілька недоліків і суб’єктивних речей, які дещо негативно впливали на визначення переможців конкурсу в окремих категоріях. Серед них і електронне голосування, що бралося за основу підбиття підсумків, - зазначив заступник міського голови М.Шинкар.– Краяни вважають, що це - дещо суб’єктивний фактор, адже іноді люди, котрі мають дуже високі досягнення у певній галузі, залишаються поза увагою, оскільки належать до маленьких колективів. Відповідно отримують меншу підтримку у соцмережах. Тому у новій редакції положення про конкурс ми пропонуємо альтернативу, аби підсумки голосування відбувалися  на відкритому засіданні виконкому. Інтернет-голосування теж проводитимемо, але воно вже не буде визначальним - тільки братиметься до уваги».

До прикладу, якщо на одну номінацію подано кілька заявок і претенденти мають однакові досягнення (приміром обоє є майстрами спорту), то виконавчий комітет при виборі переможця опиратиметься на голосування в соцмережах.

Тож, за словами міського голови Сергія Насалика, визначальним  відтепер буде єдиний критерій – рівень вагомості тих досягнень, які має претендент на номінацію. А йдеться про значні фахові досягнення успіхи в окремих галузях (залежно від переліку номінацій), зокрема: у виробничій, господарській, гуманітарній сфері, високі показники в спортивній, творчій роботі, лідерські якості, яскраві приклади виявлення патріотичних вчинків, конкретних справ заради інтересів міста впродовж календарного року. До переваг у відборі кращих номінантів на звання «Людина року» належить участь у громадському житті, наявність нагород, заохочень, особливо високого рівня, великий авторитет, повага від людей та моральність.

Варто відзначити також і те, що цьогоріч  до 14 номінацій конкурсу було додано ще одну - «Відкриття року». На нього висуватимуть мешканців міста, які протягом року стали відомими у громаді завдяки особистим досягненням у  різних сферах діяльності, гідно представили громаду міста. Крім того, започатковується ведення  Книги „Людина року Рогатина”, до якої вносяться усі переможці конкурсу.

Нагадаємо, що конкурс "Людина року" стартує вже  1 грудня.