Стрілецький вишкіл на Кубок Вітовського

Дата: 04.11.2019, перегляди: 87
Стрілецький вишкіл на Кубок Вітовського

Сто першу річницю Листопадового чину Рогатинщина відзначила низкою цікавих заходів, у яких переплелися традиція та сучасний погляд вшанування історичної дати.

Першого листопада біля могили вояків Української галицької армії відбулося громадське віче. Багатолюдна колона з синьо-жовтими і червоно-чорними знаменами урочисто пройшла вулицями Рогатина на міське кладовище, щоб долучитися до спільної молитви за загиблих патріотів України.Після виконання Державного Славня представники молодіжної організації «Пласт» та влади району поклали квіти і лампадки до могили вояків УГА. Відтак під супровід хору «Сурма» та духового оркестру духовні отці відправили панахиду за полеглими українськими героями. З доповіддю про історичне значення ЗУНР виступив вчитель історії Академічного ліцею «Гімназії ім.В.Великого» Богдан Яновський.

По-особливому закарбувати визначну дату у пам’яті молоді також спробували і наставники «Пласту». На честь героїв, які боролися за Україну, та вшанування 101-ої річниці ЗУНР упродовж двох днів вони провели паланковий військово-історичний вишкіл «Стрілецька слава».
Похід зі свічками, цікаві змаги, ватра... ці дводенні заходи зуміли залишити море незабутніх моментів у спогадах юних. Втім, мабуть, найбільше закарбувалися молоді змагання, які проходили на базі Рогатинської СДЮСШОР.
Варто зазначити, що у них взяли участь не лише пластуни, але й охочі учні гімназії.
39 юнаків та дівчат змагалися у кульовій стрільбі, метанні гранати, зброєзнавстві, розборі і зборі магазину на швидкість. Переможці кожного з етапів отримали грамоти і подарунки від меценатів. А в головному виді змагань — кульовій стрільбі – переможцем і володарем кубка ім.Дмитра Вітовського від міського голови С.Насалика стала пластунка Людмила Верб'яна.