Рогатинська міська рада звернулися до Голови Верховної Ради України та народного депутата України

Дата: 25.10.2019, перегляди: 230
Рогатинська міська рада звернулися до Голови Верховної Ради України та народного депутата України

З 2020 року Бюджетним кодексом України передбачено скасування частини (13,44%) відрахування надходжень акцизного податку до місцевих бюджетів. У м. Рогатині це приведе до різкого скорочення надходжень до міського бюджету та його розбалансування, оскільки не визначено механізму компенсації втрат міського бюджету внаслідок позбавлення громади цього дуже суттєвого джерела доходу. Така ситуація також суперечить вимогам ст.142 Конституції України та Бюджетного кодексу України, адже відповідно до них у разі прийняття державною рішень, внаслідок яких зменшуються доходи місцевих бюджетів, одночасно необхідно ухвалювати рішення про компенсацію таких втрат. Доходи рогатинського міського бюджету скоротяться на 31,8%.


«4 жовтня 2019 року у Верховній Раді України групою народних депутатів зареєстровано розроблений Асоціацією міст України проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)» (№ 2231), - йдеться у документі. - Цей законопроєкт передбачає подальше зарахування протягом 2020 року частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів рад базового рівня. Збереження цього важливого джерела доходів місцевих бюджетів дозволить успішно продовжити децентралізаційні процеси та забезпечити сталий розвиток територій».


Отож, у ході сесійного засідання, що відбулося 24 жовтня, депутати Рогатинської міської ради ухвалили рішення звернутися до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. та народного депутата України по в/о №85 Прощука Е.П. з питань проходження законопроекту №2231.


«Просимо сприяти прискореному розгляду та прийняттю проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)» № 2231 від 04.10.2019», - зазначено у зверненні.