Громади Івано-Франківщини отримали "листи щастя" від Мінфіну

Дата: 11.09.2019, перегляди: 473
Громади Івано-Франківщини отримали "листи щастя" від Мінфіну

З цього приводу очільники громад нашої області сьогодні  зібрали термінову прес-конференцію Івано-Франківську.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук розповів, що відповідно до розпорядження Кабміну цього року понад 160 млн гривень мали б бути спрямовані на соціально-економічний розвиток Прикарпаття. Виділяються вони відповідно до актів виконаних робіт, траншами протягом року. Перший транш у розмірі 16 млн гривень надійшов у серпні, другий — 3 вересня. І так кошти мали б виділятись частинами до кінця року. Стефанчук, підкреслив, що більшість цих витрат — цільові. Вони вже передбачені в бюджетах, десь провели тендери, підписали договори, або навіть почали роботи. Відповідно є побоювання, що за ці проєкти доведеться платити з місцевих бюджетів.

«Після виконання робіт громади мають розрахуватися за них. Якщо кошти відкличуть, громади отримають борги, тож необхідно буде забирати гроші з інших витрат. Окрім того, це додаткове навантаження буде викликати невиконання бюджетів міст і ОТГ. », - зауважив Юрій Стефанчук.

У терміново скликаній пресконференції взяли участь міські голови Івано-Франківська, Рогатина,Городенки і Бурштина, очільник Вигодської ОТГ, які також висловили свою думку щодо ситуації, що склалася.

Зокрема, міський голова Рогатина Сергій Насалик повідомив: більш як 2 млн грн з цих коштів у нашому місті спрямували на ремонт доріг, 500 тис. грн на відеоспостереження. 

Очільник Рогатина зауважив, що наслідки, до яких приведе ця ситуація, можуть бути непоправними. Якщо місцеві бюджети не розрахуються за роботи, на них подадуть в суд.

"Відповідно, виконавча служба заблокує наші рахунки і це поламає бюджет як Рогатина, так і інших міст",- пояснив голова.

Голова Вигодської ОТГ Ярослав Наум акцентував, що цей лист його дуже здивував. Такого інциденту раніше він не пам’ятає. За його словами, Вигодська ОТГ отримала 1 мільйон 790 тисяч.

"Це невеликі кошти, але ми вже розпланували їх, заплатили за проекти, експертизи. Складається враження, що на вищому рівні хочуть знищити керівників на місцях. Адже людям не поясниш, що субвенцію відкликали і роботи не будуть зроблені",- каже голова.

Колег підтримали й інші керівники міст та ОТГ. Про те, що місцеве самоврядування переживає не найкращі часи і потрібна підтримка держави зауважив також міський голова Івано-Франківська. На його думку, ці кошти – надія міст на соціально-економічний розвиток. Зокрема, у Франківську їх планували використати на придбання магнітно-резонансного томографа для МКЛ №1, ремонтні роботи у трьох школах, також для міської клінічної лікарні на закупівлю обладнання для операцій на відкритому серці.

Міський голова Івано-Франківська підсумував, що ця проблема вагома для громад Прикарпаття. Відповідно попросив голову ОДА Д.Шмигаля посприяти у тому, аби кошти залишилися в громадах.

Розпорядження Кабміну має два додатки. Перший включає кошти на цільові потреби області, там прописана кожна стаття витрат – це 99 млн. грн. Решта – 63 млн. грн. – передбачені в 2-му додатку. Ці кошти ще не мають конкретного призначення і розподіляються згідно з баченням громад. Зі слів голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля, проєкти, що стосуються 1-го додатка, будуть профінансовані. До другого — є запитання, адже Мінфін хоче чітко бачити, куди підуть кошти.

Очільник ОДА зауважив: «Ті речі, які стосуються інфраструктурних проектів, де вже відбулися тендери, почались роботи – гарантовано профінансуються. Ми їх пропишемо разом і надішлемо листом до Мінфіну».

Денис Шмигаль додав: якщо зараз громади чітко визначаться та оголосять свої потреби згідно з другим додатком, їх також готові фінансувати, якщо речі справді необхідні.

Тим часом, Руслан Марцінків додав, що загроза залишається:

"Ця конференція дозволила поспілкуватись між собою, щоб працювати в тандемі. Ми сподіваємось на добру волю і підтримку голови ОДА, аби громади не втратили кошти на важливі проєкти".

 

Прикріплені фото
IMG_3996.png IMG_3991.png
IMG_3966.png