Європейські можливості для рогатинських багатоповерхівок

Дата: 15.08.2019, перегляди: 121
Європейські можливості для рогатинських багатоповерхівок

Протікає старий дах, виходять з ладу мережі, необхідно утеплити фасад… Як рогатинцям створити спроможне об’єднання співвласників й залучити співфінансування європейських фондів для розв'язання таких питань? Сьогодні вела мову група експертів з обласного центру, інформує Рогатинська міська рада.

Про новий проект «HOUSES» його співпрацю з фондом енергоефективності та про ази створення ефективного ОСББ під час інформаційного семінару у Рогатинській міській раді нині розповіли генеральний координатор ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в Івано-Франківській області Леся Попелюх, консультант Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Владислав Тимошенко, начальник управління житлової політики департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Геннадій Пономаренко.

DSC_3168
Як зазначила Леся Попелюх, головним завданням HOUSES є мобілізація співвласників житла у багатоквартирних будинків і підтримка їхньої мотивації до підвищення рівня енергоефективності власних будівель.

«Ми будемо мотивувати, стимулювати жителів створювати ОСББ, - зауважила у ході семінару регіональний координатор, – готуватимемо їх до отримання фінансування реалізації проектів з поліпшення стану будинків. Крім того, сприятимемо обізнаності населення з питань енергоефективності та енергоощадження у багатоповерхівках і підвищувати енергоефективність житлового фонду".

У цій діяльності партнерами ПРООН стануть Європейський союз, Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Міністерство регіонального розвитку будівництва ЖКГ України та Фонд енергоефективності, Асоціації ОСББ. Реалізація HOUSES опиратиметься також на партнерські відносини з Рогатинською міською радою.
Варто зазначити, що впровадження проекту ПРООН розпочали в жовтні 2018 року і триватиме до вересня 2020 року. Він охоплюватиме всю Україну, де знаходяться багатоповерхові будинки. У ньому можуть взяти участь ініціативні групи, які бажають зареєструвати ОСББ та потребують додаткового навчання.
За бажанням жителів багатоповерхівок у рамках цього проекту кваліфіковані фахівці надаватимуть групові й індивідуальні консультації, обмінні візити до ОСББ, які мають більше досвіду в межах України. Для цього охочим рогатинцям необхідно лише зареєструватися на інформаційній платформі www.houses.in.ua/registration та зв’язатися з координатором проекту у нашій області.
У ході семінару експерт міжнародної фінансової корпорації Владислав Тимошенко акцентував увагу присутніх на роботі фонду енергоефективності. Зокрема, розповів про системну допомогу ОСББ для впровадження енергоефективних проектів, зупинився й на особливостях подачі заявок до Фонду стосовно фінансування.
Очікується, що учасники проекту зможуть самостійно залучати кошти на енергоощадні проекти. Також проектом планується широкомасштабна інформаційна кампанія для підвищення обізнаності жителів Івано-Франківщини з питань енергоощадження та енергоефективності.
Не оминули під час засідання й актуальних питань щодо створення ОСББ, подальшої роботи об'єднань. Рогатинцями, зокрема, велася мова стосовно проблем, які турбують мешканців міста стосовно житлового фонду сьогодні. Вони мали змогу поцікавитися у  начальника управління житлової політики департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Геннадія Пономаренка фаховими  порадами стосовно  діяльності об'єднань співвласників в обласному центрі, як вирішувати питання несплати внесків.

????????????????????????????????????

DSC_3147DSC_3165DSC_3160DSC_3159DSC_3162