Десять мільйонів для міста

Дата: 17.07.2019, перегляди: 131
Десять мільйонів для міста

За останні роки Рогатин дедалі більше почав набувати рис нетипового і креативного міста. Вишиванковий тротуар з ліхтарями на вул.Галицькій, дует пішохідної зони на Франка і сучасного скверу, фасади-мурали… Все це робить наше місто модернішим, не схожим на інші районні центри. І хоч щоразу міська рада старається потішити рогатинців черговим «ноу-хау» за кошти міського бюджету. Зовсім поруч існують проблеми, котрі нівелюють відчуття комфорту у Рогатині. Це зношені системи водовідведення і водопостачання, всипані ямами дороги, залишені «в спадок» щербаті тротуари…
Втілити у життя кілька таких великих проектів за один рік нашому місту не під силу, особливо самотужки. А головна причина, звісно ж, брак матеріальної  складової.
Тож Рогатинська міська рада шукає додаткові джерела фінансування, які б дали змогу втілити у життя корисні для громади речі. Отож , ще на початку цього року наш орган місцевого самоврядування вирішив звернутися за допомогою до Кабміну, надіючись на інвестиційну підтримку у його хороших планах .
І ,власне, у день відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку Рогатин «сколихнула» гарна новина з цього приводу. Як зауважив під час урочистої імпрези міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, незадовго до знакової події за його зверненням Кабміном було вирішено виділити Рогатину близько 10 млн грн.
Ці кошти, за словами Ігоря Степановича, будуть  спрямовані на розвиток інфраструктури нашого міста.
Не пройшло і тижня, як сказане міністром підтвердилось офіційно.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019р №492 до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися у поточному році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку внесено капітальний ремонт дорожнього покриття  наших вулиць Незалежності, Старомлинської, Чорновола. На ці потреби передбачено 4805365 грн.
А іншим розпорядженням Кабміну від 10 липня 2019 р. №500-р. «Про деякі питання розподілу у 2019 р. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» виділено субвенцію у сумі 5 млн грн.
Ці кошти передбачено спрямувати на проведення капітального ремонту:
тротуару на вул. Шевченка;
дорожнього покриття вулиці Шухевича;
облаштування бруківки на вул. Шашкевича, 61;
тротуару на вул. Галицькій (від вул.Т.Шевченка до вул. І.Франка);
приміщення КП «Центральна районна аптека №47» на вул. Галицькій, 119.
До перелічених робіт також входить система відео спостереження, про яку місто вело мову кілька років.