РОГАТИН ПІДПИСАВ МЕМОРАНДУМ З ЮНІСЕФ

Дата: 12.07.2019, перегляди: 90
РОГАТИН ПІДПИСАВ МЕМОРАНДУМ З ЮНІСЕФ

Здавалося б, п’ятниця - день, у який зазвичай підбивають підсумки важкого тижня. Але для нашого міста він радше став стартовим на добрі починання. Адже у мерії відбулося знакове підписання Меморандуму про взаємодію з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді». Отож, Рогатин на версту наблизився до своєї мрії - «перевтілитись» у європейський куточок безпечний, комфортний для проживання дітей та молоді. Допоможуть їм самостверджуватися, розвиватися та реалізувати себе у суспільстві.

Зі сторони фонду свій підпис у документі поставила керівниця проектів соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні Наталія Бородчук, від Рогатина – міський голова Сергій Насалик. 
Нагадаємо, про намір приєднатися до глобальної ініціативи ЮНІСЕФ заявили вже понад 170 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України. І наразі 17 муніципалітетів отримали статус «Громади, дружньої до дітей та молоді». Рогатин, власне, увійшов до другої когорти муніципалітетів, які мають на меті впровадити ініціативу та отримати технічну підтримку ЮНІСЕФ.
- «Мені надзвичайно приємно бачити, що стільки молодих облич присутні нині на підписанні Меморандуму. Це свідчить, що діти включені у життя свого міста. Нині Рогатин розпочав перший етап впровадження ініціативи і після успішного його проходження отримає попередній статус кандидата, - зазначила Наталія Бородчук.- Хочу привітати вас з цією подією. Адже з 170 великих міст і ОТГ країни Рогатин єдиний в  Івано-Франківській обл. цьогоріч отримав шанс розпочати процес розробки плану дій. З досвіду знаємо, що успіху досягають ті міста, де є командна робота. Отож, впевнена, що вашому місту вдасться впровадити ініціативу, бо Рогатин – місто, яке дивиться у майбутнє».

Як уже повідомляв сайт рогатинської міської ради, такий унікальний шанс випав нашому місту цьогоріч. Перемігши у конкурсі, Рогатин увійшов до десятка великих  міст України, котрі привернули увагу журі своєю турботою про молоде покоління. Троє наших краян  взяли участь у дводенному тренінгу в Києві.  Відтак влада міста, представники організацій і молодь  почали спільно працювати над тим, аби отримати статусу громади-кандидата.

Меморандум окреслює порядок участі міста у глобальній ініціативі та передбачає надання організаційної і технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ. Тому його підписання є стартовим кроком до отримання офіційного статусу "Громада, дружня до дітей та молоді". До того ж, підтверджує зобов’язання громади створити тут більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.

– «Сьогодні Рогатин має дві знакові події – відкриття пам’ятника Т.Шевченку та, власне, підписання Меморандуму. Зауважу, що понад 60 % місцевого бюджету – це соціально спрямований бюджет, - акцентував міський голова С.Насалик. –Це дає змогу  впроваджувати безкоштовне медикаментозне забезпечення для жителів міста, харчування одиноких людей похилого віку тощо. Крім того, робота Рогатинської міськради дуже тісно пов’язана з молоддю. Діє низка програм, головна мета яких -  сприяти розвитку нашого юного поколінняі. Діти – серце цієї громади, воно спонукає її жити, удосконалюватися, змінюватися, ставати кращою у своїх діях. Я вдячний команді рогатинців, завдяки якій вдалося наблизилися до цього важливого етапу – підписати угоду з ЮНІСЕФ. Для нас – це велика порція натхнення активно діяти далі у напрямку піклування про молодих рогатинців».


Варто зазначити, що процес здобуття статусу «Громади, дружньої до дітей та молоді" справа не з легких. Він має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах. Першим етапом є  проведення аналізу становища дітей та молоді у громаді. Згодом міська влада зобов’язується розробити та прийняти план дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для цих груп населення. Муніципалітет також має забезпечити ресурси для його виконання.

Впровадивши план дій, наша громада пройде через процес незалежної оцінки і за умови  успішного виконання отримає пріоритетне «звання» -  "Громада, дружня до дітей та молоді".

Під час конструктивної розмови з юними жителями міста, Сергій Степанович зазначив: на цьому етапі Рогатинська міська рада докладатиме максимум зусиль, аби втілити у життя ще один очікуваний дітьми проект.  Облаштування  зон відпочинку для молоді у міському парку.

Довідково:

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді. З часу створення у 1996 році, до програми приєдналися понад 3000 муніципальних округів у 40 країнах на п’яти континентах. Нині ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплює понад 30 мільйонів дітей.

29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами. 

Партнерами ініціативи в Україні є: Представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад» та Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».

Про ЮНІСЕФ: В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися. Більше інформації про ЮНІСЕФ та  роботу з дітьми в Україні: www.unicef.org.ua.

 Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.

 

Прикріплені фото
DSC_2415.png DSC_2387.png
DSC_2399.png DSC_2390.png
DSC_2414.png DSC_2413.png
DSC_2421.png DSC_2391.png
DSC_2392.png DSC_2393.png
DSC_2394.png DSC_2396.png
DSC_2397.png DSC_2399.png
DSC_2426.png DSC_2388.png