Аптека №47 має намір надавати «Доступні ліки»

Дата: 14.06.2019, перегляди: 81
Аптека №47 має намір надавати «Доступні ліки»

Розглянувши звернення адміністрації комунального підприємства «Центральна районна аптека №47», під час чергового засідання сесії міськради 13 червня депутати  підтримали збільшення обсягу фінансування Програми підтримки цього закладу охорони здоров’я на суму 270 тис. грн.

Як зауважив заступник міського голови Микола Шинкар, для того, щоб 47-ма стала повноцінним соціальним проектом,  необхідне її долучення до державної програми «Доступні ліки». Що передбачає така програма? Передусім видачу за електронним рецептом найнеобхідніших медикаментів, серед яких серцево-судинні, знеболювальні та інші препарати (згідно з затвердженим переліком). Закупляє ці препарати Національна служба здоров’я України.

«Сімейний лікар надає пацієнту електронний рецепт, відтак він  поступає в аптеку, - зазначив Микола Григорович. -  На підставі цього рецепта пацієнт отримує ліки й упродовж п’яти днів  Національна служба здоров’я перерахує  кошти за ці медикаменти. Отож, щоб завершити проект по 47-ій, необхідно ще додатково виділити кошти у сумі 270 тис.грн».   

Підсумувавши роботу КП з часу відкриття, М.Шинкар також зазначив, що кількість відвідувачів у 47-ій помітно зросла. І за рахунок обороту коштів з медикаментів склад ліків щоразу  поновлюється найзатребуванішими спеціальними ліцензованими препаратами, у тому числі на основі наркотичних засобів, прекурсорів тощо.

Зауважимо, що відповідно до програми «Здоров’я населення Прикарпаття у Рогатинському районі на 2013-2020 рр.»,  мешканці міста, які страждають від онкології та інших рідкісних хвороб,  отримують такі лікарські препарати безкоштовно. Не оплачують за них й жителі сільських громад, котрі перерахували цільові кошти.

Крім того, не доводиться вже долати значну відстань в обласний центр чи Львів  жителям населених пунктів району. Адже, доки їхні сільради не перерахували необхідних цільових коштів, краяни можуть придбати таку групу спеціальних ліцензованих препаратів за власні гроші.

Розглянувши клопотання відділу освіти, молоді та спорту  Рогатинської районної державної адміністрації, сесія міськради теж  внесла зміни до міської цільової  Програми медикаментозного забезпечення жителів м. Рогатина на 2019 рік.  А, зокрема, було вирішено виділити кошти у сумі 57 166,68 грн. для проведення медичного огляду педагогічних працівників міста.