Запрацювала робоча група з впровадження ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»

Дата: 14.06.2019, перегляди: 52
Запрацювала робоча група з впровадження ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»


Як нещодавно інформував наш сайт, м.Рогатину випала виняткова нагода отримати пріоритетний статус «Громада, дружня до дітей та молоді». Ставши переможцем конкурсного відбору, троє представників громади серед великих міст України взяли участь у дводенному тренінгу для другої групи муніципалітетів-учасників ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Захід проводило Представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Одержавши базові знання та методичну підтримку щодо реалізації ініціативи, рогатинці взялися за наступні кроки, які допоможуть здобути знакове звання. Зокрема, нещодавно запрацювала робоча група з управління реалізацією плану дій із впровадження ініціативи
«Громада, дружня до дітей та молоді» в місті Рогатині. До її складу увійшли понад два десятки краян, серед яких - представники влади міста, організацій, дотичних до дітей, і, головне, активна рогатинська молодь. Очолив групу заступник міського голови Микола Шинкар.Варто також відзначити, що вчора, 13 червня, рішенням чергової сесії міської ради було затверджено Положення цієї робочої групи та її склад.
Між основних завдань, які ставить перед собою вона - формування комплексу заходів задля створення безпечних та комфортних умов для юних жителів у громаді, наділення дітей та молоді правом голосу, задоволення їх потреб і пріоритетів, врахування в нормативних актах, політиці та програмах громади тощо.

«Нашому місту випав шанс отримати пріоритетне «звання» «Громада, дружня до дітей і молоді», до того ж, навчитися європейського досвіду роботи з юним поколінням, - зазначив у ході засідання заступник міського голови Микола Шинкар.- Це дуже тішить, адже проведену нами роботу з молоддю помітили на такому високому рівні. Рогатин пройшов конкурсний відбір з-поміж дев’яти великих міст України (Тернопіль, Біла Церква, Харків, Херсон та ін.) і єдиний представляє Івано-Франківську область на карті цієї ініціативи. Тепер доведеться докласти зусиль, щоб не упустити гарної нагоди, адже такий статус передбачає низку позитивних змін у місті, пов’язаних з його серцем – дітьми і молоддю».

Як зауважив Микола Григорович, наступним кроком у цьому напрямку буде підписання меморандуму про співпрацю та конструктивна робота задля здобуття статусу кандидата. Отож, на цьому етапі робоча група має спільно накреслити «маршрут» подальшої діяльності з юним поколінням у Рогатині, що допоможе нам рухатися вперед, проводячи якісні нововведення, які покращать умови зростання та розвитку молоді у громаді.
Відтак заступник голови робочої групи Христина Сорока ознайомила присутніх з подальшою роботою групи. Поділилася і планами на майбутнє, зокрема, наміром невдовзі створити активну молодіжну раду у Рогатині, котра стане рушієм юних змін.


Довідково: Глобальна ініціатива ЮНІСЕФ впроваджується з 1996 року у 38 країнах світу і вже охопила 3 000 муніципальних округів. В Україні програма стартувала навесні 2018 року після підписання Меморандуму між ЮНІСЕФ, Урядом України, Асоціацією міст України та іншими партнерами.
Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей та молоді. Вона передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та виконають план дій, отримуватимуть офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.

 

Прикріплені фото
DSC_1304.png DSC_1276.png
DSC_1283.png DSC_1292.png
DSC_1277.png DSC_1281.png
DSC_1289.png DSC_1290.png
DSC_1296.png DSC_1300.png
DSC_1301.png DSC_1305.png