Рогатин може отримати статус «Громади, дружньої до дітей та молоді»

Дата: 27.05.2019, перегляди: 105
Рогатин може отримати статус «Громади, дружньої до дітей та молоді»

Нещодавно у Києві проходив тренінг для другої групи муніципалітетів - учасників ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», який проводило Представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ). Серед міст-учасників на дводенних навчаннях були присутні й троє представників від нашої громади – депутат Рогатинської міськради Христина Сорока,  член ГО «Пласт» Наталія Пилипів і  учениця Рогатинської ЗОШ №2, член учнівського самоврядування та шкільної ГО «Молода українка» Анна Мотика.

Варто відзначити, що ініціатива стартує в Україні вже вдруге і цьогоріч приєднатися до неї виявило бажання понад 80 міст й ОТГ держави. Але лише  дев’ять із них, котрі зуміли перемогти у конкурсі,  мали нагоду побувати на тренінгу, зокрема: наш Рогатин, міста Тернопіль, Мена (Чернігівська область), Біла Церква (Київська область), Харків, Херсон, а також  Вакулівську (Дніпропетровська область), Широківську (Запорізька область) і Березівську (Сумська область) об’єднані територіальні громади. Під час занять вони отримали відповідні базові знання і методологічну допомогу від Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), котрі стимулюватимуть  громади до наступних кроків – підписання меморандуму про співпрацю, набуття статусу кандидата, а відтак - здобуття пріоритетного «звання» «Громада, дружня до дітей та молоді». Втім, для цього доведеться спільно попрацювати владі міста, представникам організацій, дотичних до дітей,  і самій молоді.

Як зазначила у ході прес-конференції у Рогатинській міській раді  учасниця тренінгу Х.Сорока, наше місто не вперше спробувало сили у такому проекті. Але цього року фортуна усміхнулася: Рогатин став переможцем конкурсного відбору , що передбачав надання основних даних про наше місто, зокрема, роботу,  проведену в громаді у сфері дітей та молоді.

«Тепер нас чекає тривалий час якісної праці для отримання статусу «Громади, дружньої до дітей та молоді, - зазначає Христина Володимирівна. – Для початку проведемо опитування рогатинців різних вікових категорій (школярів, студентів, молодь, батьків). Відтак, на підставі отриманих даних складемо ситуаційний аналіз, що допоможе напрацювати програму подальших  дій в напрямку розвитку молодіжної політики в Рогатині. Надіємося, невдовзі ощасливимо громаду новим здобутком – отриманням статус «громади-кандидата». Після цього разом з юним поколінням спробуємо поступово реалізуватимемо цікаві задуми, затвердженого плану дій».

DSC_0607DSC_0610

 

 Якщо ж ЮНІСЕФ визначить результати виконання цього плану відповідними, муніципалітет – отримає почесний статус “Громада, дружня до дітей та молоді”, що надасть певні переваги, до прикладу залучення додаткового фінансування,  яке зможемо спрямувати на молодіжні програми.  Крім того,  громади-учасниці проекту, котрі вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, будуть мати шанс в майбутньому отримати від ЮНІСЕФ спеціальний статус і відзнаку, які  дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами в Україні та за її межами.

Як бачимо, процедура отримання такого статусу  непроста, втім вона не лише дасть змогу впровадити цікаві ініціативи у місті, але й краще порозумітися з молоддю, побачити її прагнення, мрії, шляхи самореалізації. Переконана, їхні свіжі ідеї нададуть нового дихання у розвитку Рогатина, як сучасного  арт-простору, комфортного для проживання юних.

«Під час тренінгів, котрі вели авторитетні спікери, ми почерпнули багато нового, практичного, - зауважує Наталія Пилипів. – Занотували моменти, які допоможуть іти в ногу з часом, технологіями та творити щось особливе для душі міста – дітей і моді. Для цього найперше доведеться зламати стереотипи, усвідомивши: молодіжний сектор – це не тільки школа та коледж, він зачіпає всі сфери суспільного життя. Тому варто залучати до усіх процесів у місті й рогатинську молодь, адже це – нові думки, невичерпна енергія, невгамовні ідеї, які зазвичай  залишаються припадати пилом у світлих головах. Впевнена, вони будуть корисними і трансформуються у цікаві зміни в Рогатині, навчальних закладах, дозвіллі, побуті тощо. У нас запрацюють свої локальні молодіжні хаби, юловелти інше».

Інтерв'ю з юною учасницею тренінгу Анною Мотикою - читайте у свіжому номері "Рогатинської землі".

Довідково: Глобальна ініціатива ЮНІСЕФ впроваджується з 1996 року у 38 країнах світу і вже охопила 3 000 муніципальних округів. В Україні програма стартувала навесні 2018 року після підписання Меморандуму між ЮНІСЕФ, Урядом України, Асоціацією міст України та іншими партнерами.

Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей та молоді. Вона передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та виконають план дій, отримуватимуть офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.

DSC_0635

DSC_0612DSC_0625DSC_0630DSC_0629