Рогатин у вишиванці

Дата: 17.05.2019, перегляди: 101
Рогатин у вишиванці

Вже кілька років поспіль Рогатин надзвичайно урочисто відзначає Всесвітній день вишиванки. Працівники владних структур, установ та організацій приходять на роботу в урочистому вбранні з кодом української нації. Прямують на навчання у вишиваночках і рогатинські школярі, студенти та педагоги. Бо усім нам, рогатинцям, хочеться по-особливому вшанувати свято, яке по-своєму яскраво прищеплює любов до давньої української традиції.

Сповненим колориту та креативності, виявилося й цьогорічне святкування. Адже з самісінького ранку у навчальних закладах Рогатина, наче на лляному полотнищі, з’явилися узори флешмобів і тематичних заходів, котрі об’єднували у цікавому задумі юних і дорослих. Але найбільш масштабним виявилося дійство у серці міста, де проходила вишиванкова хода. Здається, цього року охочих долучитися до неї виявилося ще більше. На подвір’ї Рогатинського державного аграрного коледжу, звідки брало старт дійство, не було де й яблуку впасти. З рушниками у руках тут жваво «шикувалися» студенти, педагоги, працівники навчального закладу, а також – запрошені представники влади, духівництво, краяни, створюючи живу абревіатуру коледжу. Відтак до присутніх за традицією звернувся депутат обласної ради, директор Рогатинського державного аграрного коледжу Ігор Тринів, з ініціативи якого, власне, вже четвертий рік поспіль відбувається хода.
І ось кольорова річечка вишиванок «взяла курс» на центральну площу. Пливучи головними вуличками Рогатина, вона «підживлювалася» новими струмками охочих долучитися до загальноміської ходи.
Рогатинці, серед яких було найбільше молоді, пройшлись вул. Шевченка та Галицькою до скульптури Матері Божої, де мовили спільну молитву про ЇЇ заступництво і сформували вишиванковий узор. Згодом під звуки духового оркестру велелюдна колона ринула на центральну площу, обійнявши її з усіх сторін. Тут, з висоти пташиного польоту можна було спостерігати щось неймовірне – великий герб міста, народжений з сотень рушників і щирих посмішок у вишиванках. А поруч – два великі стяги.
Варто відзначити, що у Всесвітній день вишиванки відбулася чергова сесія міськради, яку депутати вирішили теж провести у традиціях свята – одягнувши улюблену вишиванку.