«Донбас: переPROчитання образу»

Дата: 14.05.2019, перегляди: 90
«Донбас: переPROчитання образу»

Донбас... який він? Наскільки знаємо цей куточок рідної землі? На жаль, поверхнево.
Відвідавши відкриттяінформаційно-просвітницької виставки «Донбас: переPROчитання образу», яке відбулося 13 травня у нашому історико-краєзнавчому музеї "Опілля", десь переосмислили свої уявлення про цей регіон. Адже на двадцяти "полотнищах" з  цікавою інформацією, підготовленою Українським інститутом національної пам'яті спільно з Національним музеєм історії України, побачили його геть іншим, незнаним, проукраїнським... Донбасом, який довгий час був закритий для нас певними кліше і пропагандою.
Мабуть, символічним став цього дня момент, що відкрила мистецький захід людина, яка дотична до її створення виставки, кандидат історичних наук, спеціаліст сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам'яті Тетяна ПРИВАЛКО.
Гостя із Києва розповіла про історію винекнення полотнищ та їхню подальшу долю - мандрівку Україною, основна мета котрої відродити маловідоме у нашій народній пам'яті.

“Ми створили виставку, яка є спробою подолання нав’язуваного російською пропагандою уявлення про Донбас, як «особливого» антиукраїнського регіону, - зауважила п.Тетяна.- Зібрані цікаві факти з історії заселення краю мають показати його, як цивілізаційно-культурне перехрестя, простір який завжди був привабливим для людини. Приділивши увагу “антирадянським виступам” та проявам суспільної незгоди серед жителів Донецької та Луганської областей, ми намагалися спростувати образ найбільш зрадянізованого регіону України”.

Відкрийте для себе і ви той інший Донбас, завітавши у комунальний музей рідного міста.

Прес-служба Рогатинської міської ради.

????????????????????????????????????

DSC_0310DSC_0311DSC_0312DSC_0313DSC_0314DSC_0324DSC_0326DSC_0327DSC_0329

DSC_0307