У Рогатині вшанували пам'ять В'ячеслава Чорновола

Дата: 25.03.2019, перегляди: 96
У Рогатині вшанували пам'ять В'ячеслава Чорновола

Минуло 20 років з того фатального дня, коли в автомобільній катастрофі загинув відомий український політик, журналіст, дисидент, лідер Народного Руху України  В’ячеслав Чорновіл. Пам'ять про цю трагічну подію нині згуртувала біля меморіального знака українському діячеві, що встановлений на адмінбудинку комунального некомерційного медичного підприємства Рогатинської центральної районної лікарнідесятки жителів міста і району, серед яких також чимало рухівців краю. Після покладання лампадок до підніжжя пам'ятної дошки Герою України  священик УГКЦ о.Роман Пук у супроводі НАХК «Сурма» ( кер. заслужений працівник культури України Євген Падучак) відправив поминальну панахиду за душу загиблого політика.

До учасників віча звернувся міський голова Сергій Насалик:

«Вшановуючи пам'ять про В’ячеслава Чорновола, сьогодні усі ми згадуємо, про яку державу він мріяв колись. І напевно запитуємо себе: «Чому не маємо її досі, що нам заважає?Напевно, коротка пам'ять на трагедії, бо й справді мало аналізуємо їх та закарбовуємо найважливіші уроки з цих подій. Згадаймо, до прикладу, 1918 рік, коли українці мали свою державу, але не зуміли вберегти її. Воїни склали свою зброю і пішли орати поле, займатися господаркою. А згодом, у 1932-1933 -му, сталася масштабна трагедія - з голоду пухло 10 млн. працьовитих українців. У мирний час!.. Сьогодні ми вкотре стоїмо перед вибором - буде наша держава чи ні? Водночас маємо багато обіцянок, але чи віримо таким словам, що незабаром зарплата вчителя сягатиме 4 тис. доларів, що виростуть пенсії і газ стане у чотири рази дешевшим? Мабуть, навряд чи. Я - міський голова і не вказую на своєму кабінеті, що я чесний, адже чесність не залежить від напису на дверях. Її визначають наші вчинки: наскільки щирими перед людьми ми є, скільки корисних справ зробили. Нам потрібно зрозуміти: насправді від нашого вибору залежить дуже багато, тому повинні прислухатися, передусім, до себе. Зрозуміти, з чого починається усе. Найперше з родини: якщо будемо чесні вдома, у колі рідних людей, будем відкритими, щирими і цінуватимемо один одного, то пізнаємо Бога і збудуємо ту Україну, про яку мріяв В.Чорновіл». 
Про значущість постаті В'ячеслава Максимовича в історії України також зазначали голова Рогатинської райради Роман Гринишин, перший заступник голови Рогатинської РДА Олена Мороховська, заступник голови Івано-Франківської крайової організації Народного Руху України, депутат облради Тарас Виноградник і член Жовчівського осередку Народного Руху України Микола Бурка. 
Авторський вірш-присвяту громадському діячу зачитала місцева поетеса Лідія Тернівська. Рядки про відомого українського політика звучали й з уст молодого покоління - учениці гімназії ім. Володимира Великого Софії Могили.

 DSC_9427DSC_9431DSC_9436DSC_9441DSC_9443DSC_9445DSC_9450DSC_9454DSC_9458DSC_9460DSC_9463DSC_9467DSC_9474DSC_9476