У Рогатинську міську раду завітав різдвяний вертеп

Дата: 11.01.2019, перегляди: 160
У Рогатинську міську раду завітав різдвяний вертеп

Сьогодні у Рогатинську міську раду з різдвяним вертепом завітали учасники катехитичної  школи, що діє при парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Стратин. 

Українським словом і піснею юні краяни  у сценічних образах донесли радісну звістку про народження Божого Сина. Відтак стратинські гості  вітали колектив міськради дзвінкими  колядками та святковими віншуваннями.

Як розповів духовний наставник  колядників о. Дмитро Шиманський, до  цього дійства молодь готувалася дуже завзято. Під час занять у катехитичній школі неодноразово проводила репетиції, на яких вивчала свої вертепні  ролі, колядки, до того ж, разом із рідними готувала цікаві сценічні костюми.

 У часі різдвяних свят 10 юнаків  і дівчаток (віком 10-14 років) відвідали жителів свого рідного села, звіщаючи давнім обрядом «Вертеп»  про величну подію - Різдво Христове. А сьогодні з гарно підготовленою програмою вони вирішили  завітати у місто Рогатин, де привітали колективи багатьох організацій та установ.

«Різдво - це  благословенний Богом час, щоб приходити до осель з колядою, вітати господарів з народженням Ісуса Христа, бажати усім миру, злагоди і любові,  наповнювати домівки тим різдвяним духом радості, - ділиться у розмові о.Дмитро Шиманський. - Такі заходи дуже подобаються молоді. Видно, що діти вкладають у свої виступи частинку серця. Адже, беручи участь у вертепі, вони не тільки популяризують  давню українську традицію, а, передусім, доносять до людей радісну новину: «Народився Спаситель Світу!». Переконаний, що вертепне дійство закарбується у пам’яті моїх вихованців  на довгі роки.  І, можливо, невдовзі наша молодь навіть залучатиме до цього цікавого обряду інших краян».