Толока на міському озері, або Як активісти утверджують ідею чистого довкілля

Дата: 02.07.2018, перегляди: 77
Толока на міському озері, або Як активісти утверджують ідею чистого довкілля

Рогатинець Воло­ди­мир Чорній, який вже кільканадцять разів бере участь у таких толоках, скромно признається: "А хто, як не ми? Так й повинно бути…". Його підтримує у жвавій розмові Михайло Лаврів, котрий закликає місцевих рибалок не залишати сміття на місцях риболовлі та не кидати пляшок і бляшанок у водойму, адже для цього встановлено смітники. Ще один учасник толоки Петро Магмет також закликає любителів порибалити з розу­мінням ставитися до такого заняття, адже у нашу водойму зав­дяки міській раді  та небайдужим мешканцям міста запущено рибу-санітара, вилов якої є недопустимим. "Близько 100 кг білого амура ми запустили з метою чистки озера від надмірної рослинності. Незалежно від віку він їсть рослин в півтора раза більше від своєї ваги. Періодично проводимо рейди та профілак­тичні бесіди з рибалками ", - додає Юрій Стахура.

Ініціатор акції Іван Качало роз­повідає:

- Вважаю, що тільки разом можемо змінити наше місто на краще, зробити його чистішим. Дуже вдячний небайдужим рогатинцям, які вже не вперше підтри­мують мою ініціативу. Сьогодні наші активісти працювали весь суботній ранок- в основному, чистили озеро від осоки. Лиш хотілось би, щоб такі громадські ініціативи підтримали більше людей.

Почула я й іншу точку зору: молодий чоловік на ім'я Роман, житель вулиці Галицької, не схвалив такого заходу і висловив думку, що в місцях загального користування мають працювати ті, хто отримує за це зарплатню з міського бюджету.  Що ж, цілком згідна. Іноді ми нарікаємо на роботу комунальних служб, проте не звертаємо увагу, коли смітить хтось інший. Самі ж переконуємо себе, що це не наша турбота, продовжуючи вики­дати сміття у давно пере­пов­нений бак, замість того, щоб донести кілька метрів до іншого. Зрештою, як встигнути кому­нальникам наводити всюди лад, коли надвечір після толоки невідомі "любителі природи" знову "прикрасили" узбіччя озера  пустими пляшками від слабо­алкогольних напоїв?  Тут, радше, мова йде про те, як нам навчитися не  плювати в колодязь, з якого п'ємо, змінити свідомість людей. Для цього й проводять акції з приби­рання, бо логічно, що людина, яка хоч раз добровільно прибирала озеро, вже не кидатиме непотріб, де заманеться, і робитиме зауваження своїм друзям чи колегам, які ще не позбулися шкідливої звички. Ну, і все ж, треба відчутно штрафувати тих, хто смітить. Звісно, особиста справа кожного з нас долучатись до міської толоки  чи ні, але робити своє рідне місто кращим та чистішим - обов'язок кожного мешканця! Тому, проводячи дозвілля у міському парку, на озері, подбаймо про те, щоб нікому не було соромно повернутись в це місце знову. Не мовчімо, коли бачимо випадки бра­коньєрства, хуліганства чи не­віг­ластва. І займаймо активну гро­мадянську позицію, забувши на­завжди прислів'я "моя хата скраю".

 

Світлана РОСКОШ.