Чи здають батьки гроші на ремонт класів

Дата: 26.06.2018, перегляди: 142
Чи здають батьки гроші на ремонт класів

Голова постійної депутатської комісії з питань гуманітарної сфери, соціального захисту населення та молодіжної політики Рогатинської міської ради Христина Звіришин каже:

- Перш за все, на мою думку, міська рада ставить перед собою завдання дбати про дітей, тому  що діти - це майбутнє будь-якої дер­жави. Якщо держава дбає про підростаюче покоління, значить вона вкладає гроші в майбутнє. Коли депутати міської ради фор­мували програму підтримки нав­чальних закладів, то, насамперед, керувалися тим, що в нас зараз доволі складна економічна ситу­ація в державі. Батькам так не­просто  виживати. Чиїсь рідні їдуть за кордон, інші намагаються собі дати раду тут. Тож ця програма мала полегшити, найперше, життя батьків, а також зменшити фінан­сове навантаження на їхній сімей­ний бюджет. Тому одноголосно депутати міської ради вирішили щороку виділяти певну суму коштів на ремонт шкіл, щоб бать­ки не здавали грошей на онов­лення класних кімнат, а всі ре­монтні роботи - фарбування під­логи, побілку стін - було виконано за фінансові ресурси міської ради.

Ремонти у школах, зазвичай, проводять у другій половині літа. Зараз навчальні заклади готують шкільні приміщення для віднов­лювальних робіт. Директори ЗОШ запевняють - батьки грошей на ремонт класів не здають.

Ігор Доронюк, директор Рога­тинської гімназії ім. Воло­ди­мира Великого:

- Ми щиро вдячні міській раді за те, що вже третій рік поспіль нам виділяють кошти на ремонти. На гімназію спрямовано 50 тис. грн. Це повністю вистачає для поточ­них ремонтів нашого навчального закладу. Однозначно, ми з батьків не збирали і не планували збирати ніяких грошей на ремонт та не робитимемо цього надалі. Такою була і є позиція всього педаго­гічного колективу.

Марія Грешко, директор Рогатинської ЗОШ №2:

- Відколи міську раду очолив Сергій Степанович Насалик, ми  грошей взагалі з батьків не зби­раємо. Тих 50 тис. гривень, що міська рада виділяє школі, були нам за щастя, бо ніхто й ніколи нам таких грошей не давав. Їх нам повністю вистачає, щоб по­фар­буватии двері, підлоги. Торік  навіть вдалося зробити у двох класах капітальний ремонт. Бать­ківська громада з того часу від­сторонена від ремонтів класів. Жодної копійки батьки не здають.

Мирослава Генега, директор опорного закладу - Рога­тин­ської СЗОШ № 1:

- Раніше школа не могла підго­тувати шкільні приміщення до початку нового навчального року самотужки, бо наш навчальний заклад великий. Батьки тоді докла­дали досить вагомі власні зусилля для того, щоб відремонтувати класні кімнати, навіть придбати дошки, парти. А завдяки сьогод­нішньому керівництву міської ради ми вже три роки отримуємо кошти на ремонт - це надзвичайно велика допомога.

Упродовж літа міська рада планує виділити школам перед­бачені програмою асигнування і, водночас, посилити контроль за тим, як використовують бюджетні гроші і на які цілі вони йдуть.  На цьому наголошує депутат міської ради Христина Звіришин: "До­тепер ми не контролювали, на що йдуть кошти з програми підтримки закладів освіти, розуміючи, що потрібно за літо провести ремонти в приміщеннях. Але депутати міської ради вимагають від нашої комісії звітності. Тож будемо звертатися з проханням до дирек­торів навчальних закладів надати нам інформацію стосовно того, як витрачено кошти міськради, передбачені на ремонт класів".

Ірина ТРЕТЯК.