Безпритульні собаки не повинні стати візитівкою міста

Дата: 02.05.2018, перегляди: 86
Безпритульні собаки не повинні стати візитівкою  міста

Відрадно і похвально, що тепе­рішня влада міста на чолі з Сергієм Насаликом ініціює вирішення цієї проблеми з урахуванням сучасних, біологічно ефективних, технологій контролю популяції безпритульних тварин та дотримання вимог чин­ного законодавства України. Про це йшлося нещодавно на черговій сесії міської ради (див. "ГО" від 21 квітня.-Ред.). Виконком розробив програму регулювання чисельності безпритульних тварин, яку реалізу­ватимуть у місті, - безпритульних псів масово стерилізуватимуть та провакцинують. Такі маніпуляції з одним собакою можуть обійтися міському бюджетові приблизно в 3тис.грн. Аби здешевити процедуру, буде налагоджено співпрацю в цьому напрямку через комунальне під­приємство з Рогатинським держав­ним агроколеджем.

Дуже добре, що міська рада зацікавлена в нормальному вирі­шенні проблеми безпритульних тварин. А, чи заінтересовані в цьому самі містяни? Це питання не перес­тане мене турбувати, допоки існува­тимуть у нашому Рогатині люди, що просто залишають тварин без дог­ляду, практикують самовигул, не облаштовують для своїх чоти­ри­лапих друзів спеціальні місця, вольєри, із-за чого вони систе­матично втікають з подвір'їв і навіюють страх на перехожих. А ще- зациклені на дорогих породах рогатинці, які, придбавши щеня, вигулюють його на доглянутому газончику в центрі міста, але "купки" прибрати так і не нава­жуються. Звісно, є й  інші - хтось підгодовує з жалю, хтось нама­гається знайти доброго господаря для знедоленого песика, а інший "пригощає" стусаном або ж навіть гірше буває… Тому, дуже б хоті­лось, щоб мешканці міста подбали про цих Божих створінь і щоб позиція власників аж ніяк не розхо­дилася з позицією влади, а спільні гуманні дії привели до позитивного результату для нас усіх. Бо ми, й насправді, маємо нести відпо­відальність за тих, кого приручили.

Довідково: у Німеччині якщо собака втече, його з великою віро­гідністю повернуть господарям, а самих їх оштрафують за недба­ль­ство. У Гаазі за утримання одного пса власник має сплачувати 114 євро на рік, а за другого чи третього - ще по 178 євро. У Бельгії всім домашнім тваринам вживлюють під шкіру електронний чіп із необхідною інформацією. В Австралії безпри­тульних собак не буває, лише загуб­лені. У Фінляндії вигулювати собак без повідка забо­ронено. Бійцівські породи собак в Фінляндії непопу­лярні. У Ризі вве­дено обов'язкове загальне чіпування, мета якого - швидко повернути знайду госпо­дареві. Паралельно, і що важливо, підвищили до 250 євро суму штрафу за порушення правил утримання та неналежний догляд.

 

Світлана РОСКОШ.