Коли доля посилає випробування

Дата: 27.03.2018, перегляди: 138
Коли доля посилає випробування

Ще одна людська доля, котра нагадала гірким щемом про самотню старість, чекала на нас у Рогатині. Два десятки років тому, як помер її другий чоловік. І відтоді Ольга Василівна Сесюк живе сама, бо дітей так і не мала. Колись сезонно працювала на бурякопункті, потім в ДТСААФі інструктором, а відтак - перед виходом на пенсію - 6 років сестрою-господинею в приймальному покої районної лікарні. І за всі ці літа заробила собі жінка мізерних 1500 грн. пенсії. Чи може вистачати їх навіть самотній людині, коли медикаменти такі дорогі? Частково рятує державна програма "Доступні ліки", за якою пенсіонерка одержує окремі медичні препарати.

Однак, тішить те, що за соціальною програмою міської ради жінці п’ять разів в тиждень безкоштовно доставляють гарячі обіди у спеціальних термоконтейнерах, які зберігають тепло (на фото). Щоразу страви інші, приготовлені з врахуванням потреб організму старших людей. "Що було в меню вчора?",- запитуємо. "Розсольник із шматочком м’яса, картопляне пюре, котлета, салат із моркви", - розповідає Ольга Василівна і зізнається: того, що привозять із кухні "Карітасу", їй сповна вистачає.

Добрим словом відгукується і про соціального робітника Оксану Величко, котра ось уже 4-ий рік допомагає не лише ділом вдома, на грядці, йде з нею в поліклініку, а й морально підтримає, розрадить. Справжнім бальзамом для душі є для практикуючої християнки відвідування храму Божого: колись щодня, а тепер у неділю, свята, у часі Великого Посту, на сорокоусти, Ольга Василівна прямує до церкви Різдва Пресвятої Богородиці, щоб скласти молитву до Всевишнього за дар життя, помолитися за душі рідних, котрі вже відійшли до Вічності. "Віра - це та незборима сила, що долає будь-які перепони і дає людині надію і віру у будь-яких, навіть найскладніших, ситуаціях", - висловлює думки вголос п.Ольга.

Ольга КОНОПАДА.