Поклонились могилам афганців

Дата: 26.02.2018, перегляди: 286
Поклонились могилам афганців

У с.Стратин напередодні па­м’ят­ної дати освячено пам’ятник на могилі померлого воїна-аф­ганця Юрія Касьяненка, встанов­лений його бойовими побратимами-членами РО УСВА за матеріальної підтримки влади району та села. Чин освячення здійснив місцевий священик о.Ігор Федьків та від­служив поминальну панахиду у супроводі хору під орудою Григорія Москаля (на фото). Воїни-афганці, заступник голови РДА Оксана Канюка, заступ­ник керівника виконавчого апарату районної ради Михайло Іваник, сільський голова с.Стратин Свя­тослав Дідух помолилися і на мо­гилах померлих учасників бойових дій в Афганістані Володимира Паснака, Петра Федьківа та Івана Семківа, а священ­нослу­житель відправив панахиду. На їхніх моги­лах побратими запалили лампадки, поклали живі квіти та символічні фронтові "сто грамів".

У сс. Сарники і Діброва воїни-афганці разом із сільським головою с.Сарники Іваном Тузом склали молитву за душі убієнних на моги­лах  учасників афганської війни Богдана Сеніва, Богдана Пилипія та Олек­сандра Фуксамна, а також відвідали матерів загиблих Софію Фуксман і Катерину Сенів, висловивши їм співчуття, вдячність та підтримку.

Аналогічні поминальні заходи відбулися й в інших населених пунктах Рогатинщини, де поховано 6 загиблих в афганській війні та 10 померлих із числа учасників бойо­вих дій в цій чужій війні. А на свято Стрітення Господнього у церкві Різдва Пресвятої Богородиці м.Ро­гатина молебень за здоров’я учас­ників бойових дій на території інших держав та панахиду за душі загиблих і померлих воїнів-афганців відслужив декан Рогатинський УГКЦ митрофорний протоієрей о.Дмитро Бігун у присутності воїнів-афганців, голови рай­держадміністрації Петра Білінського, голови районної ради Романа Гринишина та міського голови Сергія Насалика.

- На сьогодні в районі про­жи­вають 57 краян, які брали участь у військо-політичній спец­операції в Республіці Афганістан, - зазначає в коментарі для "Голосу Опілля" Андрій Рибій. Для підтримки діяль­ності районної організації УСВА районна державна адміністрація та районна рада виділили 57 тис. грн., а міська рада Рогатина внесла всіх колишніх воїнів-афганців району до списку осіб, на яких розпов­сюд­жується дія міської програми щодо безкоштовного медикаментозного забезпе-чення в умовах стаціонару центральної районної лікарні.

Олена КУЛИНЧАК.