…І сотня душ злетіла в небо

Дата: 26.02.2018, перегляди: 139
…І сотня душ злетіла в небо

Рогатинський державний аграр­ний коледж щороку згадує под­виг "Небесної сотні". Студенти і викладачі навчального закладу на чолі з директором Ігорем Три­нівим, міський голова Рогатина Сергій Насалик, голова Рогатинської РДА Петро Білінський, учасники Май­дану та воїни АТО 20 лютого зіб­ралися біля пам'ятного знака Героям "Небесної сотні"на мітинг-реквієм в пам'ять полеглих. Війсь­ковий ка­пелан о. Дмитро  Бігун змовив молитву за душі тих, хто пожерт­вував своє життя за кращу долю держави. Студенти Василина Чубата та Василь Сливчук поклали квіти до підніжжя пам'ятного знака. За що загинули кращі з кращих нагадав присутнім голова ГО "Воїни АТО Рогатинщини" Тарас Гаєвич.

Студентство - це цвіт нації, рушійна сила всіх перемін. Сучасна молодь не вміє лукавити і сьогодні вона кидає звинувачення в лице столичній владі за бездіяльність і спекулювання іменами Героїв. "Минуло чотири роки з часу Май­дану, - сказав, виступаючи на мі­тин­гу, студент коледжу Василь Попик, - та нинішні роковини майже нічим не відрізняються від третіх і других. Ніхто так і не відповів за вбивство більше ста громадян в центрі нашої столиці. Власне, це найперший моральний і принциповий обов'язок тих посадовців, які, фактично, на пам'яті полеглих  прийшли до влади. Знову і знову влада в своїй риториці використовує "Небесну сотню" для підтвердження правильності євро­пейського вибору, за який заплатили своїм життям Герої. Інші ж вико­ристовують "Небесну сотню" для критики цієї влади. А істина де? Політики не цураються жонглювати святими символами. Та чи мають вони право говорити сьогодні, прикриваючись їхніми подвигами? Від цього стає боляче".

 

А опівдні в середмісті Рогатина нараз лунає Гімн України у виконанні Руслани Лижичко - той же, який співачка чотири роки назад сотні разів співала на столичному Майдані під час Революції гідності. Гімн закликає і наказує: "Зупинись. Схили голову. Змов молитву за полеглих Героїв".

"Один день Майдану"- таку назву мала акція пам'яті Героїв "Небесної сотні" в Рогатині. Як 2014-го в центрі Києва - на майдані Роксолани барикади з шин, димиться з мета­левих бочок, багатоголосо лунає гасло "Україна - це Європа". Саме так починалася Революція гідності.

Нігоян читає Шевченка…А далі постріл, смерть - перша серед сотні. І пливуть над землею, над світом в обіймах Майдану тіла полеглих, прикриті рідними стягами - так Майдан з почестю проводжав кож­ного загиблого Героя. Всі ці найбо­лючіші і найпам'ятніші епізоди Євромайдану відтворили студенти державного аграрного коледжу у флешмобі "Ніколи не пробачу". Рогатинці, не соромлячись, утирали сльози і згадували, згадували… І досі болить Майдан Левові Коно­паді, який поділився з присутніми  спогадами.

Розпочинаючи поминальну від­праву, декан Рогатинський УГКЦ митрофорний протоієрей о.Дмитро Бігун наголосив: "Україна почина­ється з кожного з нас. Будьмо гідні цієї великої жертви найкращих синів України". Після панахиди, у якій взяли участь представники районної і міської влади, учні, студенти,  громада Рогатина, звучали вірші, пісні, присвячені Героям "Небесної сотні". Учасники акції пам'яті оглянули фотовиставку подій Май­дану, від­чули атмосферу тих днів, завітавши в облаштований пункт обігріву, де усіх охочих пригощали гарячим чаєм.Минув ще один рік, а з ним розтанули і всі наші надії на спра­вед­ливість і віднайдення істи­ни. І згадалось Шевченкове: "Чи буде суд! Чи буде кара! Царям, царятам на землі? Чи буде правда меж людьми? Повинна буть, бо сонце стане і оскверену землю спалить".

Ірина ТРЕТЯК.