"Не буває дороги до храму, якщо храму немає в душі"

Дата: 19.02.2018, перегляди: 184
"Не буває дороги до храму, якщо храму немає в душі"

Разом із ним гарний настрій краянам творили його донька Кві­тослава, син Степан (Сіджей) - заслужені артисти України, та онук Даніель, які потішили сольними номерами та спільним виконанням як власних пісень, так і пісень на музику батька.Між композиціями програма передбачала ліричні від­ступи, в яких Степан Петрович жартував з глядачами та ділився історіями з власного життя: "Якось мені сказав один поважний свя­щеник: "Степане, у нас з вами одна місія на землі". Я, здивувавшись, не зрозумів суті вислову, та він пояснив: "Я виходжу перед вівтарем, пропо­відую людям добро й віру в Бога. Ви- співак, артист, виходите на сцену і також у своїх піснях і словах пр­о­повідуєте добро. До церкви ніхто нікого насильно не заганяє, на ваші концерти - теж, проте люди ще й платять за це гроші". Тож,  хіба я не повинен бути вдячний глядачу, заради якого пишу і співаю? Міг би й дома співати, а так - співаю для людей, і щасливий від того. Тому ми сьогодні тут, у Рогатині, з вами", - наголосив Степан Гіга.

Ведучим програми був Ігор Мель­ник - заслужений артист України, відомий конферансьє та гуморист, який  також вдало поєднував гумор з тактом - зала заходилась сміхом від його влучних гуморесок та роз­повідей. Пісню на слова Степана Галябарди "Яво­рина", яку С. Гіга присвятив пам'яті Назарія Яремчука та іншим колегам по сцені, котрі вже не з нами,  а також  захисникам, що за­гинули в зоні АТО, зал слухав стояч­и. Рогатинці не хотіли роз­лучатись із тон­ким відчуттям ат­мо­сфери свята, яке от­ри­мали від справж­ньої ук­раїнської пісні та музики. "Сон", "Ву­­­лиця Наталі", "Троянди для те­бе", "Дорога до храму", "Бать­ків­ська пісня", "Дру­зі мої" (до речі, остання - на­пи­сана саме в Ро­гатині)  - усі пісні без винятку суп­роводжувались гуч­­ними оп­лес­ками.

- Наш всеук­раїн­ський тур ман­д­рує містами і містечками, се­ла­ми й селищами (його орга­ніза­тором є рекор­дингова ком­панія "6 секунд").  Усю­ди нас чекають люди. Знаю, що, вихо­дячи на сце­ну, вони мені  ві­рять, тож завж­ди залишаюся справж­нім, адже най­важливішою для ме­не є саме ваша до­віра, - звертався спі­вак до гля­дачів. Вони у відповідь аплодували ще гучніше та підспівували слова його відомих шлягерів, проявляючи  справжні позитивні емоції, отри­мую­чи ком­форт і задоволення. А після закін­чення  музично-розва­жальної прог­рами  краяни ще довго не розхо­дилися, фотографуючись з артистом та купуючи його диски з автографом на пам'ять.

Концертна програма для під­тримки єдності України відбулась за сприяння голови райдержад­мі­ністрації  Петра Білінського, місь­кого голови Рогатина Сергія Наса­лика, депутата обласної ради, ди­ректора Рогатинського державного аграрного коледжу Ігоря Триніва. Варто сказати, що частину коштів, виручених з концертів всеукраїн­ського туру, артист передає на потреби наших захисників, що воюють з агресором на Сході дер­жави.

До слова

         "Золотий диск" - міжнародна кваліфікаційна категорія, яка відображає успішність продажу диску на території країни (і окремо - за її межами). На сьогодні в Україні "поріг" - 50 тисяч примірників для визначення диску "Золотим". Тиражі продажу альбому Степана Гіги "Вулиця Наталі"  у 2002 р. сягнули мільйонної позначки. І він першим в незалежній Україні отримав "Золотий диск".

         За заслуги перед українським народом і за розвиток української культури Степана Гігу нагороджено золотим орденом князя Костянтина Острозького І ступеня, срібним  орденом Андрея Первозванного ІІ ступеня та золотим орденом Андрея Первозванного І ступеня, іншими вагомими відзнаками.

Світлана РОСКОШ.