Підписати декларацію з сімейним лікарем потрібно вже сьогодні

Дата: 12.02.2018, перегляди: 223
Підписати декларацію з сімейним лікарем потрібно вже сьогодні

- Так, Україна виділяє на ме­дицину 4 % ВВП -  що значно більше, ніж будь-яка країна з анало­гічним рівнем доходів. Третина цих коштів фактично втрачається - через утримання непотрібних приміщень, неефективне використання, ко­рупцію. Лікуватися ж українці змушені за власні гроші. З 1 січня 2018 року в Україні вступила в дію медична реформа - одна з головних реформ, яка стосується кожного українця - від немовляти до глибоко літньої людини. На рогатинців, як і всіх  українців, чекає ціла низка змін у медичній галузі. І щоб за­працю­вав принцип "гроші ходять за пацієнтом" у первинній ланці ме­дичної системи України, ми повинні докласти максимум зусиль для впровадження реформи. Держава після цієї реформи не бачитиме медичних закладів, а лише - вибір пацієнтами своїх лікарів, які реєструються у районному центрі первинної медико-санітарної допо­моги, а він, своєю чергою, передає їх Національній службі здоров’я. Якщо Рогатинський центр пер­винної медико-санітарної допомоги матиме 10 декларацій, тоді в район прийде 3400 гривень на всю пер­винну медицину, буде 40 000 декла­рацій - у районі на первинну допо­могу прийде 13 мільйонів 600 тисяч гривень. Задаймо собі запитання: якою буде якість медицини  у селах при 3400 гривень та при 13 з по­ловиною мільйонах гривень? - наголосив очільник виконавчої влади району.

А далі  запропонував присутнім детально ознайомитись із особ­ливістю медичної  реформи, адже  ці зміни стосуються кожної місцевої громади, всіх медичних закладів, працівників охорони здоров’я та кожного пацієнта зокрема. Охарак­теризувавши ключові етапи, П.Бі­лінський наголосив на обов'язкових завданнях місцевої влади. З його слів, перші кроки вже зроблено - створено центр ПМСД як неко­мерційне комунальне підприємство. Далі - буде забезпечено комп'ю­теризацію, обрання електронної системи охорони здоров'я і підклю­чення до неї, а також отримання електронних цифрових підписів для закладу та лікарів. Тоді залишиться привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відпо­від­ність до Табеля технічного осна­щення та розпочати активне інфор­мування і підписання з пацієнтами декларацій про вибір лікаря пер­винної допомоги, а згодом - укласти договір з Національною службою здоров'я України. 

У відповідях на запитання із зали доповідач зазначив: "Чи буде у нас добротна медицина на селі, передусім, залежатиме від самих жителів сіл, адже саме за кожною людиною йтимуть гроші, які вона передасть сімейному лікарю, уклав­ши з ним договір. За поганого обслуговування жоден лікар довго не протримається, бо він втратить пацієнта та свій авторитет. Не забуваймо, що кожен з нас зможе переобрати лікаря за умови пере­підписання нової декларації. Але, якщо ми не зробимо цього вчасно і не допоможемо лікарям зібрати  декларації, то гроші в район не прийдуть. Коли ж проведемо це якісно, то вже дуже швидко рівень медичного обслуговування у селах Рогатинщини буде зовсім іншим".

Участь у дискусії взяли і голова районної ради Роман Гринишин, головний лікар ЦРЛ Тарас Бандура, його заступник Віктор Денисюк, міський голова Рогатина Сергій Насалик, його заступник Микола Шинкар, сільський голова с.Дички Євген Пізьо, працівники місцевих ФАПів.

Маємо пам'ятати, що вже з 1 квітня ц.р. кожен краянин  повинен вибрати свого лікаря первинної допомоги і підписати з ним декла­рацію незалежно від місця реєст­рації чи проживання, яка повідомить державу, що саме цей медик буде отримувати гроші за ведення кон­кретного пацієнта. Якщо ж людина свідомо відмовляється підписувати декларацію, їй доведеться з власної кишені сплачувати лікування у сімейного лікаря (терапевта, пе­діатра). Тому  підписання декларації не слід відкладати, щоб отримати фінансування на медичну допомогу в майбутньому.

Світлана РОСКОШ.