Рогатин матиме достойний пам’ятник Кобзареві

Дата: 12.02.2018, перегляди: 238
Рогатин матиме достойний пам’ятник Кобзареві

Метою цього конкурсу було не лише отримати найкращу ідею пам'ятника, а й загалом поліпшити зовнішній вигляд міської території та збагатити архітектурно-просто­рове середовище Рогатина. Задля цього створили журі з представників творчої інтелігенції міста. Для його конструктивної роботи до складу журі ввійшли доцент Львівської національної академії мистецтв, заслужений архітектор України Олесь Ярема (який став головою журі) та заслужений художник України Микола Шимчук. Першого лютого журі зібралося на засідання, щоб обрати кращий проект пам'ятника та реконструкції  скверу під нього з-поміж двох, поданих на конкурс. Як сказав заступник міського голови Микола Шинкар, "ми вже вийшли на той рівень, коли міська рада здатна почати роботи з будівництва пам'ятника, впорядкування скверу, інфраструктури. Ми вже готові до того, щоб після визначення переможця укла-дати договір на початок робіт".

На суд журі було представлено два проекти. Найбільше між собою різнилися самі мону­менти Кобзарю. В одному варіанті - це сидяча фігура, в іншому - стояча. Концепції рекон­струкції площі довкола пам'ятника теж були різними. Думки більшості схилялися до проекту "сидячого Кобзаря".

Микола Шимчук сказав: "Настільки ми вже перегодовані отими стоячими вертикальними агітаційними фігурами, що дійсно людям вже того не хочеться. Коли ми отримали можливість їздити по світах, то побачили, що Європа віддає перевагу камерним речам: коли поруч з тобою на бронзовій лавочці сидить Наполеон, а ти сидиш і п'єш каву. Це є момент притягнення "великого" до людей. Тому в нашому варіанті дуже добрий проект пози "сидячої фігури". Тож рішення журі було одностайним - пере­можцем конкурсу став проект співавторів Володимира Чумака, Володимира Лавріна та Павла Фенюка (на фото). З переможцем конкурсу міська рада укладе угоду на виго­товлення пам'ятника та подальший архітек­турний супровід проекту. До речі, журі вирішили не розпускати, а створити з нього громадську комісію, яка буде контролювати  втілення проекту в життя. "Унікальне місто матиме достойний пам'ятник", - підсумував засідання голова журі Олесь Ярема.

Ірина ТРЕТЯК.

 

Прикріплені фото
памятник.png памятник 1.png