Хто і які пільги отримає в місті

Дата: 05.02.2018, перегляди: 193
Хто і які пільги отримає в місті

Іншим рішенням депутати внесли зміни до попереднього рішення сесії міськради, що стосується затвердження Програми розвитку та фінансової підтримки ЖКГ м.Рогатина, передбачивши додатково 33 169 грн. на поточний ремонт дитячих та спортив­них майданчиків у місті і 60 тис. грн. на відшкодування різниці в тарифах щодо вивезення ТПВ.

Із липня минулого року міська рада займалася впорядкуванням тарифів на надання комунальних послуг . Якщо з цим нічого не робити, то у  житлово-комунальній сфері міста може настати колапс. Це надзви­чайно чутливе питання не тільки  для людей- споживачів цих послуг, а й міського бюджету. Приведення тарифів до економічно обґрунтованих із-за зростання вартості паливно-мастильних матеріалів, матеріаль­них ресурсів, витрат на оплату праці та ін., з одного боку, збільшило навантаження на найбільш соціально незахищені категорії жителів міста, які неспроможні оплачувати ці послуги, а відповідно призводить до зростання боргів та відсутності обігових коштів у надавачів цих послуг. З іншого боку, така  ситуація зумовлює  зростання бюджет­них витрат на сотні тисяч гривень щодо кожного з комунальних підприємств-нада­вачів послуг. А головний фінансовий документ міста має бути збалансованим і передбачати фінансування всіх галузей життєдіяльності Рогатина, а не лише кому­нальну. Тому й виникла потреба врегулю­вати тарифи.  Із переліку майже шести десятків таких послуг міськрада вибрала лише 4 - найменш фінансово накладні для людей, але найбільш необхідні: обслуго­вування мереж у будинках і проведення поточних ремонтів, вивезення сміття, водопостачання та водовідведення. Скори­говані тарифи почали діяти з 1 лютого ц.р.

Разом з тим, є в нашому місті люди, які з місяця в місяць мають борги за комуналку. І на сьогодні такий борг загалом  щодо Будинкоуправління становить близько 300 тис. грн., а це для нашого невеликого містечка доволі значна сума. Міська рада пішла споживачам послуг назустріч і затвердила Порядок надання пільг окремим категоріям жителів м.Рогатина. Зокрема, пільги надава­тимуть у таких розмірах: 50 % - за вивезення сміття всім рогатинцям і 50 % - за очищення індивідуальних септиків громадянам, які при централізованому водопостачанні не мають централізованого водовідведення. За словами міського голови Сергія Насалика, це буде стимулом для людей привести до ладу свої стосунки з комунальним під­приємст­вом, укласти з ним договір, спла­тити борг або його реструктуризувати, оскільки лише на таких умовах грома­дянинові буде надано пільгу. "Це крок, щоб привести у відповідність нашу клієнтську базу і зробити її прозорою", - зазначив чільник міста. До того ж, приріст клієнтської бази - одна з основних складових дохідної частини міського бюджету.

З року в рік болючою залишається проблема руху великовантажного транс­порту через Рогатин, а відповідно, - справедливими постійні нарікання меш­канців стосовно нищення дорожнього полотна, об’єктів архітектурної спадщини, житлових будинків тощо. У зв’язку з цим наприкінці минулого року міська рада ініціювала громадські слухання, де рога­тинці мали можливість висловити власні думки щодо цього питання.  Міськрадою, зі свого боку, було напрацьовано робочий проект "Організація руху транспорту на дорогах комунальної власності в м.Рогатині: на вул. Д.Галицького, В.Стуса, Шашкевича, Б.Кудрика, Завода, пл. Роксолани", який затверджено на цій сесії та дано доручення КП "Благоустрій-Р" (В.Миць) підготувати пропозиції виконкому щодо виконання рекомендацій громадських слухань із забезпечення безпеки пішоходів та інших учасників руху на території міста. Нага­даємо читачам, що йдеться про встанов­лення біля навчальних закладів обабіч проїжджої частини вулиць спеціальних огороджень та обмежувачів швидкості, т.зв. "лежачих поліцейських".

Іншим рішенням сесії 39 одиноких громадян похилого віку, і ті особи, що перебу­вають у складних життєвих обставинах, цьогоріч продовжуватимуть отримувати гаряче харчування в рамках цільової програми міської ради, а за словами С.Насалика, щоб приготовлені страви довше залишалися гарячими, міськрада планує придбати термопосуд.

 

Олена КУЛИНЧАК.