Медична реформа: необхідна командна робота

Дата: 05.02.2018, перегляди: 226
Медична реформа: необхідна командна робота

"Медична реформа сьогодні є вкрай важливою, а її успіх значною мірою залежить від рівня поін­формованості громади загалом і людей, які впроваджуватимуть її на місцях - представників медичної галузі та голів ОТГ. І саме для того, щоб допомогти їм у розумінні суті та механізмів впровадження ре­форми, проводимо наш "круглий стіл"", - на початку зазначив Остап Дзеса, голова Івано-Франківської територіальної організації партії БПП "Солідарність", голова фракції партії в обласній раді. 

У ході роботи "круглого столу" присутні розглянули вже ухвалені закони і ті підзаконні акти, які буде ухвалено незабаром, обговорили ключові етапи реформи системи охорони здоров'я. За словами голови координаційної ради з медичних питань при голові ОДА Олега Петрини, основне  завдання нового року - реорганізація закладів пер­винної медичної допомоги з бюд­жетних у комунальні некомерційні підприємства, їх забезпечення належною матеріально-технічною базою, укладання договорів з На­ціональною службою здоров'я Ук­раїни. У комплексі це дозволить закласти міцний фундамент для якісних змін у галузі.

Інформацією про ключові аспекти реформування первинної ланки медицини в умовах ОТГ, загрози, що виникають в цьому процесі, та способи їх усунення поділився Назарій Іванів, голова Брошнів-Осадської ОТГ. До речі, їхня гро­мада першою на теренах Прикар­паття створила та зареєструвала відповідне некомерційне кому­нальне підприємство, завдяки якому вдалось не тільки забезпечити функціонування на її території первинної ланки медицини, але й зберегти за нею вторинну ланку.

 Своїм баченням та конкрет­ними кроками в цьому напрямку поділився і Петро Білінський. З його слів,  медична реформа є найскладнішою, оскільки стосується кожного жителя- від немовляти до багатолітнього пенсіонера. Це найсерйозніший іспит для всіх нас, перш за все, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування. Тер­міни реформування критичні. Тому не можна його перекладати на плечі самих медиків. Фізично, виходячи зі специфіки районів, лише медичні заклади реформи не забезпечать.    

"Проблему реформи медицини ми розуміємо так: буде якісна первинна ланка охорони здоров'я у районах чи ні -  залежить зараз тільки від нас усіх, від абсолютно злагодженої роботи всіх сільських, селищних голів, депутатів різних рівнів, адже непросто самим лікарям буде ви­рішити питання підписання дек­ла­рацій з населенням упродовж трьох місяців. Але ми докладемо максимум зусиль, аби зробити первинний рівень дійсно пріо­ритетною ланкою, бо за міжна­родними даними, добре орга­нізо­вана система первинної медичної допомоги замикає на собі 80-90 % усіх звернень", - сказав Петро Степанович.

Під  час дискусії голова райдерж­адміністрації продемонстрував на конкретних прикладах голові Забо­ло­тівської об'єднаної територіальної громади принципи та порядок утво­рення центру первинної медико-санітарної допомоги, розкрив прин­ципові питання фінансової спро­можності такого центру щодо відпо­відності його організаційної струк­тури кількості населення у громаді.  Микола Шинкар підтримав колегу та наголосив, що у будь-яких випад­ках відповідальність за впро­вад­ження медичної реформи нестимуть управлінці і, зважаючи на високо­розвинене почуття відповідальності, теперішня влада міста і району не допустить хибних тез, які можуть посприяти розвалу ще не створеної реформи.    

 

Світлана РОСКОШ.