Хто має платити за земельну документацію

Дата: 29.01.2018, перегляди: 102
Хто має платити за земельну документацію

Роман НИТЧИН - провідний спеціаліст відділу підприєм­ництва, власності та земельних ресурсів міської ради.

- Рогатинською міською радою розроблено детальний план території загальною площею 9,9 га в масиві "Зарічний", що спеціально відведений для учасників АТО і передбачає 70 земельних ділянок площею 0,08 - 0,09 га. На сьогодні дано дозвіл 69 учас­никам АТО на розробку проектів землеустрою щодо відведення зе­мель­ної ділянки під будівництво індивідуального житла та госпо­дарських споруд. І відповідно до цього учасники АТО розробляють землевпорядну документацію із землеустрою. Роботи проводить ПП Біленький Степан Ігорович (смт Бурштин), яким уже виготовлено орієнтовно 40 таких проектів учас­никам АТО. Вартість проекту земле­устрою становить для них 1300 грн., вартість проекту на загальних під­ставах - близько 3200 грн. залежно від площі земельної ділянки.

Відповідно до чинного законо­давства виготовлення такої доку­ментації із землеустрою не входить до обов’язку органів місцевого самоврядування  і тому її виготов­лення не фінансується  міською радою. Для того, щоб замовити таку документацію, учасники АТО на підставі рішення Рогатинської міської ради можуть звернутися в будь-яку проектну організацію, яка має дозвіл на проведення землевпорядних робіт. Міська рада допомагає нашим захис­никам (окрім встановлених державою допомог та гарантій) за спеціальною власною Програмою, яка ухвалена на 2018 рік та готувалася самою орга­нізацією учасників АТО. Ця Програ­ма фінансування виготовлення  такої документації не передбачає.

Насамкінець додам, що згідно з нормами Закону України "Про статус ветеранів війни і гарантії їх соціаль­ного захисту" учасники АТО мають право на першочергове отримання земельних ділянок, якщо вони не скористалися правом безоплатної приватизації.

Тарас ГАЄВИЧ, голова ГО "Воїни АТО Рогатинщини":

- На жаль, деякі люди нині вірять не у правду, а в те, у що вони б хотіли вірити. Звідти народжуються різні домисли, коли бажане видають за дійсне. Тому, вважаю, кожен учасник АТО нашого району повинен чітко усвідомити: 1300 грн. - це обо­в’язковий для них платіж за виготов­лення необхідної земельної доку­ментації, зокрема у підприємця  С.І.Біленького А в кого саме замовити виготовлення такої документації - справа вільного вибору кожної людини: ніхто нікому нікого не на­в’язує. Однак, слід мати на увазі, що вартість робіт може бути різною. Тому звертатися в міську раду, щоб оплатила такі послуги, чи говорити, що вона нібито комусь вже провела оплату чи виділила на це кошти, немає підстав.

 

Олена КУЛИНЧАК.