Працювати на спільний результат для громади

Дата: 03.01.2018, перегляди: 109
Працювати на спільний результат для громади

Філософія формування і напов­нення головної міської скарбниці така: влада міста у своїй діяльності повинна забезпечувати сталий економічний і соціальний розвиток громади. По­рівняно з минулим роком Рога­тинська міська рада вдосконалилася у своїй діяльності щодо фінансової політики, і нині всі видатки на 2018 рік сформовано  за 16-ма, реалістич­ними для виконання, бюджетними програмами на загальну суму більше 13,5 млн.грн. Як показав порівняльний аналіз з іншими ра­йонними центрами, наприклад, Бере­жанами, Галичем чи Городенкою, ми єдині серед міст-сусідів, а також в області загалом, хто розписав весь бюджет за конкретними напрямками, програмами.

Як і в 2017-му, наступного року буде збережено проведення робіт із благоустрою міста - інформувала присутніх на сесії начальник відділу обліку та звітності Марія Гураль. На це передбачено майже 7 млн. грн. Частину цих коштів буде вико­рис­тано як співфінансування  капіталь­ного ремонту міських доріг  за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Для заміни та відновлення водопровідних і каналізаційних мереж спрямують 400 тис. грн., будівництва каналізаційної мережі - 0,5 млн. грн., така ж сума піде на відшкодування різниці в тарифах на воду та каналізацію, на ремонт доріг- більше 2 млн. грн., пільгове очи­щення септиків - 120 тис. грн. Планується також продовження робіт із будівництва каналізаційної мережі на вулицях Шеремети, Попо­вича, виготовлення проектної доку­ментації та початок робіт щодо каналізування масиву "Північний" за рахунок коштів екологічного фонду.

Не менш важливою, поряд з економічною, є і соціальна складова міського бюджету. Так, в повному обсязі будуть фінансувати  меди­каментозне забезпечення (1, 5 млн. грн.), безкоштовне харчування одиноких громадян похилого віку та осіб у складних життєвих обставинах (350 тис. грн.), виплату одноразових допомог онкохворим та дітям-інва­лідам (170 тис. грн.). Депутатський фонд в сумі 312 тис. грн. спрямують на виплату одноразових грошових допомог громадянам у виборчих округах.

Освіта, розвиток спорту, туризму, діяльність громадянського сус­пільства - ці складові й надалі залишатимуться в полі зору обран­ців міської громади. У бюджеті м.Рогатина передбачено відповідне фінансування для винагород учнів за їхні успіхи в навчанні, переможців олімпіад, підтримки та проведення різноманітних міських конкурсів, спортивних змагань, зміцнення мате­ріально-технічної бази шкіл та дошкільних і позашкільних закладів тощо.

На програму підтримки учасників АТО та членів їхніх  сімей - жителів м.Рогатина виділено 136 тис. грн.

На видатки за проектами програми "Громадський бюджет Рогатина" спрямують - 450 тис. грн. на бу­дівництво пам’ятника Тарасу Шев­ченку та 200 тис. грн. - на благоустрій території під монумент, таку ж суму, 200 тис. грн., з міської казни виділено на встановлення загорожі довкола цвинтаря церкви Св. Миколая та 600 тис. грн. - на брукування і благоуст­рій вул. Івана Франка.

Збільшено фінансовий обсяг місь­кої програми співробітництва з територіальними громадами району, за якою міська рада спрямовує кошти для одноразових допомог жителям населених пунктів району, котрі перебувають в особливій скруті із-за хвороби чи інших причин.

У наступному році не лише рога­тинці, а й любителі спорту та актив­ного дозвілля матимуть надію отри­мати новий спортивний комплекс зі штучним покриттям (футбольна, баскетбольна, волейбольна пло­щадки, бігова доріжка тощо) завдяки фінансовій підтримці Рогатинської міської та обласної рад. Про це повідомив, виступаючи на сесії, депутат обласної ради Ігор Тринів. Як зазначив наш обранець до най­вищого представницького органу влади Прикарпаття, за останніх два роки спільно з міською радою пра­цюють за чітко визначеними напрям­ками і це дає змогу на обласному рівні відстоювати район в сенсі виділення відповідного бюджетного фінансу­вання. У такий спосіб вдалося отри­мати два сміттєвози, на 650 тис. грн. придбано контейнери для сміття, 200 тис. грн. спрямовано на каналізу­вання в масиві "Північний", майже 1,3 млн. грн. виділено на ремонт вулиці Юрія Рогатинця і т.д.

Актуальною на сьогодні є проб­лема запуску станції пом’якшення води, яку свого часу зі значними фінансовими витратами було встанов­лено в м. Рогатині, на Фундуші, але вона досі не працює. "Відповідну програму для покращення якості води міська рада вже розробила і над її втіленням у життя будемо разом працювати в наступному році", -зазначив І.Тринів, додавши при цьому, що спільні зусилля спря­мовують на конкретні результати для людей, а не на чиїсь особисті ди­віденди.

Олена КУЛИНЧАК.