Кожна з них достойна високого звання

Дата: 18.12.2017, перегляди: 168
Кожна з них достойна високого звання

Галина Ворона працює завідувачем центром амбулаторного діалізу та нефрології. “Це відділення також відноситься до най­склад­ніших, оскільки тут перебувають люди з термінальним захворюванням нирок, в яких тільки й надії, як на ці апарати, що продовжують життя. На мою думку, всі три номінанти варті нагороди "Медик року". Тож рогатинцям доведеться обирати кращого з найкращих”, - наголошує О.Кліщ.

Перш ніж очолити центр нефрології та амбу­латорного діалізу, Галина Ворона працювала лікарем лікувальної фізкультури, завідувачем відділення швидкої допомоги, заступником голов­ного лікаря з поліклінічної  роботи. Останні два роки Галина Ярославівна є головою профспілкового комітету профспілки медичних працівників району. І ця робота, як вона сама каже, дозволяє їй реалізовувати свої організаторські й творчі здібності.

- З дитинства мені знайома робота медиків, - розповідає Галина Ворона. - Мама працювала медсестрою, тож я часто ходила в лікарню і мені це дуже подобалося. Я мала велике бажання працювати в медицині, тому поступала в медінститут  кілька  разів. Дуже хотіла приносити людям добро, щоб вони були здорові. Найголовнішу втіху дає результат лікування, коли ти бачиш, що хворому стало краще. Два роки тому колектив доручив мені керувати профспілкою медпрацівників, стараюся виправдати їхню довіру. У медичній галузі дуже багато проблем з виплатою зарплати, і профспілка намагається вирішити ці питання. Крім того, профспілковий комітет проводить різні творчі заходи до пам'ятних дат - це зближує колектив, покращує ефективність праці.

Колеги-лікарі вважають Галину Ворону добрим лікарем і талановитою людиною, самодостатньою особистістю, яка стійко долає усі життєві негаразди і повсякчас готова надати допомогу ближньому.

- Усі ці роки Галина Ворона була вмілим керівником і добрим організатором своїх відділів роботи, - розповідає лікар-терапевт  поліклінічного відділення Рогатинської ЦРЛ Ольга Ворона.- Медичні працівники висунули її на голову профспілки не тільки за власну життєву позицію, а й за те, що вона вміє відстоювати інтереси інших колег по роботі перед адміністрацією лікарні, а також на різних рівнях влади. Ми її дуже шануємо за працьовитість, людяність, чесність, відповідальність, вимогливість до себе й інших. І при тому, залишається гарною і чарівною жінкою. Вона є гордістю для своїх батьків, прикладом для дітей та онучки.

 

Марія Рибак - корінна рогатинка. Тут народилася, тут визріло її рішення стати лікарем, сюди в 1983 році повернулася, щоб стати терапевтом. Марія Антонівна щиро зізнається: "Не жалію, що вибрала цю професію. Приємно усвідомлювати, що ти допоміг людині і вона виходить з твого кабінету з хорошим настроєм і з вірою на одужання. Незавжди людина лікується тільки ліками, а й добрим словом. Саме це поєднання стараюся застосовувати на практиці".

Марія Рибак постійно вдосконалює свій фаховий рівень. Свого часу підвищувала кваліфікацію лікаря-спеціаліста в клінічній ординатурі Київського медичного інституту ім. О. Богомольця. Уже понад 30 років п. Марія працює дільничним терапевтом поліклінічного відділення. Робота на дільниці є дуже складною і вимагає з боку лікаря відповідальності, професійності і прив'язаності до місця.

Заступник головного лікаря Ольга Гнип зауважує: "Марію Рибак знаю дуже давно. Ми з нею разом почали працювати в районі. Дуже грамотна, досвідчена і відповідальна, як лікар і як людина. Вона настільки знає жителів своєї дільниці, що хоч завтра може стати сімейним лікарем (враховуючи реформи у медицині). Марія Антонівна дуже переживає за хворих, не відмовляє їм у відвідуванні ні вдень, ні вночі.

 

Найдовше з трьох номінантів у медичній галузі працює Богдана Миколаївна Гудзенко. Вона є завідувачем кардіологічним відді­ленням ЦРЛ ось уже 33 роки. А до того була лікарем-терапевтом в Рожнятівському районі,  викладала на кафедрі госпітальної терапії і кафедрі кардіології і фізіотерапії Івано-Франківського медичного інституту.

- Мені подобається медицина і, власне, галузь кардіології,- зізнається Богдана Гудзенко. - Це найважча ділянка терапії внутрішніх хвороб. Колись одна пацієнтка запитала, як мені вдається працювати в лікарні, де стільки багато негативу, люди приходять кожен із своїми болячками. Негативу, звісно, достатньо, але є й позитив, коли  бачиш результат своєї роботи, коли ти допоміг хворому, адже медицина не рятує від смерті, вона просто подовжує і покращує якість життя. А щоб це вміти, лікар повинен усе життя вчитися. Вважаю, що основне - професіоналізм. Медицина- це свого роду творчість. Немає однакових випадків: скільки людей - стільки й недуг і життєвих історій. Лікар мусить бути не просто кардіологом чи терапевтом, пульмонологом, а й трохи психологом. Часом треба розрадити хворого, навіть і обманути, давши надію там, де її нема. Надія піднімає дух й іноді трапляється диво.

Богдана Гудзенко ніколи не зупиняється на досягнутому і старається йти в ногу з часом, впроваджуючи навіть на місцевому рівні передові технології в лікуванні захворювань серця. Вона є прикладом для своїх молодших колег. "Це та людина, на яку хочеться рівнятись, - каже лікар-невролог Наталія Рихлевич. - Богдана Миколаївна дуже хороший спеціаліст і надійна людина. Вона повністю присвячує себе роботі, і є кардіологом від Бога. Крім того, що п. Богдана постійно вдосконалюється як лікар, вона бере активну участь у громадському житті міста, є членом  районної організації "Союзу українок", великим патріотом і українознавцем. Своє життя вона присвятила служінню людям".

 

Кожна з цих красунь, жінок-медиків - Галина Ворона, Марія Рибак, Богдана Гудзенко - достойна отримати високе звання "Людина року-2017" у номінації "Медик року". Вони, передусім, є професіоналами своєї справи, а  ще людьми високоморальними, творчими, а головне- милосердними, як цього потребує їхня професія.

Ірина ТРЕТЯК.

 

Прикріплені фото
1.png 2.png
3.png