Військово-патріотичне виховання молоді

Дата: 18.12.2017, перегляди: 124
Військово-патріотичне виховання молоді

У роботі зборів взяли участь: голови осередків СДЮСШОР  і райлікарні Віктор Бичинський та Ярослав Шолопак, голова РО ТСОУ Михайло Питак, викладач фізичної культури Рогатинської ЗОШ 1-ІІІ ст. №2 Володимир Васьків. Сьогодні, коли триває процес створення про­фесійної армії, значно зростає роль військової підготовки у стінах нав­чального закладу. Тож досвідом роботи поділився викладач предмета "Захист Віт­чизни" Рогатинської СЗОШ 1-ІІІ ст. №1 Богдан Григорів. Нині гостей школи та учнів - зазна­чив педагог - зустрічає банер "Пат­ріоти України, захисники Бать­ківщини", на якому світлини більше 20 випуск­ників навчального закладу. Ці люди на ділі знають, що таке війна, бо зі зброєю у руках боронили нашу державу на Сході. Уже стало доброю традицією кожну річницю ЗСУ від­значати різно­манітними військово-спортивними заходами, стрі­лецькими змаган­нями. Най­більш популяр­ними стали турнір із стрільби з пнев­матичної гвинтівки та змагання з стрілецького поєдинку. Крім учнів 9-11 кл., демонструють навики також команди вчителів (чоловіків і жінок), міської ради, меценатів.

Володимир Васьків, викладач фізичної культури ЗОШ 1-ІІІ ст. № 2, розповів про урочистий прийом учнів у козачата, а також подякував начальнику відділу освіти РДА Лідії Дуді, методисту Василю Пе­леху, головам РО - Спілки офіцерів України Івану Верешку, "Пласт" Яремі Зварчуку, ТСОУ Михайлу Питаку за проведення першого туру І-го етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької гри "Джура". Крім того, мовець інформував присутніх про участь команди школи в обласному етапі цієї гри, який тривав 4 дні в лісовому масиві с.Рибне. Як недолік назвав відсутність необхідного спо­рядження.

Багато заходів з військово-патріо­тичного виховання провели у Рога­тинському дер­жавному агроколеджі - розповів викладач предмета "За­хист Вітчизни" Михайло Колос. Це зма­гання з військово-прикладних видів спорту, стрільби з пнев­матич­ної гвинтівки, зустрічі з ветеранами АТО. Особливо запа­м'яталася зустріч студентів з військово­службовцями бригади швидкого реагування Національної гвардії України Віктором Репінським і Сергієм Семенченком.

На базі Рогатинської СДЮСШОР від­бувається стрілецька підготовка допризовної молоді міста - про це вів мову Віктор Бичин­ський.

Йшлося і про навчання з тери­торіальної обо­рони. Про це присутніх інформував Юрій Костюк, учасник обласного семінару, що відбувся нещодавно на стрілецькому полігоні в с.Лисець Тисменицького району, адже офі­цери запасу потребують навчання вже з врахуванням сучасної обста­новки, елементів ведення обо­рони в складі підрозділів тактичної під­готовки.

Петро Боднарук - колишній за­ступ­ник районного військового ко­місара, активний учасник створення РО СОУ, висловив невдоволення ситуацією, що склалася сьогодні в школах. Дивує, як можна було забра­ти із ЗОШ навчальні автомати, дріб­но­каліберні гвинтівки - їх раніше мали всі навчальні заклади, а скіль­ки тоді проводили практичних стрільб з бойового автомата Калаш­никова… Тому й зрозуміло, що, отримавши достатні практичні навики, юнаки з задоволенням добровільно йшли служити до війсь­ка на відміну від сьогоднішніх призовників, котрі будь-яким спосо­бом ухиляються від армії. Боляче дивитись, коли призов­ників розшу­кують та затримують у розва­жаль­них закладах, аби відпра­вити до війська.

Михайло Питак запропонував проводити міські спартакіади допри­зовної молоді серед навчальних закладів міста, в т.ч. студентів 1-2 курсів коледжу. На думку Богдана Васьківа, колишнього вчителя війсь­кової підготовки Рогатинської ЗОШ 1-3 ст. №2, було б добре відновити 3-5-денні табірні збори з до­при­зовної підготовки юнаків випускних класів, заклавши відповідні кошти на наступ­ний рік.

Про невтішний стан здоров'я допризовників інформував лікар ЦРЛ Ярослав Шолопак. Пропозиції в діяльності міського осередку висло­вили Іван Покришка і Микола Кан­цак. Підсумував його роботу голова РО СОУ Іван Верешко, який подя­кував офіцерам за плідну пра­цю, проведену ними з питань війсь­ково-патріотичного виховання. Слова подяки були адресовані також місь­кому голові Рогатина Сергію Наса­лику та його заступнику Миколі Шинкарю,  депутатському корпусу за ухвалення програми фінансової підтримки навчальних закладів міста з питань військово-патріотич­ного виховання учнівської молоді, викла­дання предмета "Захист Віт­чизни". Таку практику потрібно продовжити в 2018 р. із врахуванням потреб для команди з 10 учасників гри "Джура", які весною поїдуть на обласні зма­гання.

На пропозицію І.Верешка обрано головою міського осередку СОУ Михайла Колоса, викладача пред­мета "Захист Вітчизни" державного аграр­ного коледжу. Після закінчення зборів офіцери мали можливість повправ­лятися у розбиранні та збиранні автомата Калашникова, спорядженні магазину.

 

Прес-служба РО Спілки офіцерів України.