Громадський бюджет Рогатина: результати та перспектива

Дата: 29.11.2017, перегляди: 129
Громадський бюджет Рогатина: результати та перспектива

У 2017 році за кошти громад­ського бюджету (1 млн.грн.) планували втілити в життя 7 громадських ініціатив. Три проекти - "Школа шляхетних украї­нок", "Недільна школа "Діти світ­ла"" та "Громадське інтернет-теле­ба­чення" успішно виконані. Інші чотири, підтримані громадою, через форсмажорні обставини не були реалізовані.

Аналізуючи виконання цільової програми "Громадський бюджет міста", міський голова Рогатина Сергій Насалик сказав: "Із певних об'єктивних причин реалі­зувати декілька проектів громад­ського бюджету 2017 року було важко. Фінансування такого проекту, як "Проведення геолого-пошукових робіт щодо дослідження стану підземних ходів під містом" взагалі виявилось недоцільним. Рогатинці самотужки зібрали інформацію про підземні ходи в Рогатині і додат­кових досліджень вже проводити не треба. Тепер цей проект матиме інше спрямування - відновлення підземелля, де це можливо, для розвитку туризму в Рогатині. Щодо проекту "Встановлення загорожі та пішохідної доріжки навколо кладо­вища біля церкви Святого Миколая", то через те, що в бюджет міста не надходив податок з акцизу, місто не мало фінансової можливості його реалізувати. А зараз проводити такі роботи із-за погодних умов уже запізно. Ми автоматично перено­симо цей проект на наступний рік. Стосовно "Світлодіодної підсвітки пам'яток архітектури центру міста Рогатина", то, думаю, до новорічно-різдвяних свят ми цей проект реалізуємо".

15 листопада відбулось засідання експертної групи, яка здійснювала аналіз і оцінку проектів, запропо­нованих рогатинцями на 2018 рік. На розгляд було винесено кілька проектів: великий (до 300 тис. грн.)- "Реконструкція вулиці Івана Фран­ка і перетворення її в пішохідну зону" (він наразі є пріоритетним); середній (до 200 тис.грн.) - "Облаш­тування центральної алеї міського кладовища на вул. Січових стріль­ців" та два малих (до 100 тис.грн.)  -"Ви­дання збірки автор­ських пое­тич­них творів літераторів Опілля під назвою "Опільські джерела" і "Кінотеатр під відкри­тим небом". Ще один проект "Пе­рек­риття даху церкви Святого Юра" експертна група вирішила не реалі­зовувати за кошти громадського бюджету, а передбачити фінансу­вання цих робіт у міському бюджеті на 2018 рік. Проголосований грома­дою ще минулого року проект "Встанов­лення пам'ятника Шевчен­ку та реконструкція скверу під пам'ятник" автоматично залиша­єть­ся в планах реалізації на наступний рік.

 "Громадський бюджет" - це дуже добра справа,- каже Сергій Степа­нович. - Фактично, люди мають можливість тільки раз на 5 років реалізовувати своє право вибору. Рогатинська міська рада через громадський бюджет дає шанс рогатинцям самим обирати кращий проект, який ми, як влада, будемо виконувати. У такий спосіб збуд­жуємо громадянське суспільство і  створюємо ситуацію, коли люди можуть бути частково дотичні до формування бюджету. Рогатинці повинні зрозуміти, що кожен грома­дянин міста Рогатина може подати свій проект, і якщо він буде доку­ментально правильно оформлений та підтриманий іншими громадя­нами, виконавча влада міської ради буде змушена його реалізувати".

Невдовзі список проек­тів буде розміщений на веб-сайті міської ради. А відтак, у грудні відбудеться така ж процедура голо­су­вання  за проекти, як і торік. Рогатинці висловлюватимуть під­тримку того чи іншого проекту як на сайті органу місцевого самов­рядування, так і власним підписом на спеціальному бюлетені через поквартирний обхід міськими депу­татами.

Ірина ТРЕТЯК.