А у вашому селі будуть контейнери?

Дата: 29.11.2017, перегляди: 136
А у вашому селі будуть контейнери?

На сьогодні проблема з ТПВ на території Рогатина практично у завершальній стадії остаточного вирішення. Встановлено 61 контейнер для збору непотребу у різних части­нах Рогатина,однак, існує потреба ще у 29-ти. Роботу організували за графіком, відповідно до якого кож­ний контейнер двічі на тиждень комунальники звільняють від ТПВ, а загалом сміття з міста вивозять на полігон щодня.

Для налагодження процесу виве­зення твердих побутових відходів в населених пунктах сільські ради відповідно до програми поводження з ТПВ мали б підписати з міською радою меморандум - інформував присутніх заступник міського голови Рогатина Микола Шинкар. Відтак "Рогатинське будинкоуправління" після укладення сільською радою з комунальним підприємством угоди на обслуговування передасть їй безкош­товно у користування сміттєві кон­тей­нери відповідно до потреби. Нещодавно придбаний сміттєвоз, який, до речі, удвічі потужніший за той, що його Рогатин отримав мину­лого року, забиратиме сміття з контейнерів в селах відповідно до потреби, за чітко напрацьованою та узгодженою з органами місцевого самоврядування схемою руху.

У ході зустрічі сільські голови висловлювали свої пропозиції щодо збору сміття від населення, зокрема і стосовно можливості оплати за виве­зення сміття інвесторами, орендарями земель.

На разі, йдеться про розподіл 50 сміттєвих ящиків, що їх встановлять на території тих громад, очільники яких дадуть на це згоду, а головне, матимуть відповідні фінансові мож­ливості. До слова, сільський голова с.Черче Іван Клим у своєму селі вже вирішив сміттєву проблему ще де­кілька місяців тому, уклавши угоду з "Рогатинським будинкоуп­рав­лінням", правда, сміття люди зби­рають поки що не у контейнери, а у поліетиленові мішки. Однак, резу­ль­тат очевидний - село стало чистішим.

На нашу думку, головне в цій громадській справі - небайдужість, адже впродовж багатьох років сміт­тєва тема у переважній більшості наших сіл кардинально не зміню­валась на краще, а зводилась в основному до "великого прибирання" у часі підготовки до Великодніх свят. Нині ж є реальна можливість покра­щити ситуацію, щоб люди не кидали крадькома сміття, де попало, а циві­лізовано мали змогу позбутися його з власного подвір’я. Хто з сільських голів зуміє організувати в себе цей процес, а, можливо, хтось "пастиме задніх" із-за об’єктивних чи суб’єк­тивних причин, скоро поба­чимо, оскільки, за словами І.Триніва, у цій важливій для району темі буде поставлено крапку.

 

Ольга КОНОПАДА