Про встановлення пам’ятника Т.Шевченку в Рогатині

Дата: 29.11.2017, перегляди: 122
Про встановлення пам’ятника Т.Шевченку в Рогатині

Як і минулого року до Нового року та Різдва Христового, міськрада проведе конкурс для дітей і молоді "Подаруй ялинці іграшку" та конкурс на краще новорічне оформлення балконів і вікон багатоповерхових житлових будинків, зовнішніх вікон і фасадів підприємств, центральних входів у навчальні заклади та прилеглих територій у місті Рогатині. Перший конкурс має пройти у грудні, а другий триватиме з грудня до 15 січня. Уже традиційно міська рада відзначатиме переможців обох конкурсів грошовими преміями.

Встановлення пам'ятника Т. Шевченкові в Рогатині стало головним питанням засідання виконкому. Як сказав заступник міського голови Рогатина Микола Шинкар: "У нас доволі тривалий час тягнеться ця епопея з будівництвом пам'ятника Кобзареві. Той проект, що ми отримали у спадок, як правонаступники, надзвичайно дорого­вартісний, не досить вдалим є і місце, вибране для нього. Торік міська рада провела низку дискусій з представниками громадськості. Ми запропонували архітекторів, щоб обстежили територію міста Рогатина. Сьогодні думка більшості схиляється до того, що кращого місця для пам'ятника Т.Шевченкові, як скверик біля коледжу, у нас практично немає. У планах міськради - реконструкція вулиці І.Франка і перетворення її у пішохідну зону, а  завершенням, вінцем тієї пішохідної зони стане пам'ятник Тарасу Григоровичу. Щоправда, існує специфіка цієї роботи. Без конкурсу такі речі робити не можна. Отож, листопадове засідання виконкому присвятили тому, щоб не проґавити терміни, які вказано в проекті рішення. Маємо визначити переможців оголошеного нами конкурсу ще до ухвалення рішення про бюджет, аби міська рада змогла фінансувати цей проект. Думаю, що в наступному році Рогатин таки матиме пам'ятник Шевченкові".

Виконком вирішив оголосити і провести закритий бліц-конкурс на визначення кращої архітектурно-планувальної концепції  щодо реконструкції скверу на вул. Шашкевича під встановлення пам'ятника Українському Пророку. Конкурс має бути завершений до кінця грудня.

Ірина ТРЕТЯК.