Квіти і «живі» барикади: четверта річниця Майдану

Дата: 29.11.2017, перегляди: 138
Квіти і «живі» барикади: четверта річниця Майдану

"Майдан". Це слово досі торкає струн душі особливою мелодією болю, нагадуючи, здавалося б, вчорашні події: столицю України в диму, хвилю народного протесту та  жахливі смерті… Ті спогади тісно переплітаються й з моментами у рідному місті - переповненим районним штабом національного спротиву, від якого мало не щодня у Київ курсував транспорт з краянами, обличчя тих, хто без вагань прямував на барикади, підтримував Майдан харчами або теплими речами, і  повні очі сліз земляків, які поверталися звідти з жорстокою правдою у найважчі дні. Тож кожному Майдан, був він столичним чи лише місцевим, залишив свої згадки-спалахи. 

Минулого вівторка на площі Роксолани, де у час революції збиралось чимало людей, священики УГКЦ о.Іван Левчук та о.Роман Пук у супроводі хору церкви Різдва Пресвятої Богородиці м.Рогатина відправили поминальну панахиду біля стели "Небесній сотні", після чого представники влади поклали квіти та запалені лампадки до її підніжжя. Відтак урочистою ходою колона учасників районних заходів пройшла на подвір’я  Рогатинського державного агроколеджу, де відбулися віче громадськості, поминальна панахида біля меморіальної дошки Героям "Небесної сотні", покладання квітів та лампадок студентською молоддю й іншими присутніми.

До учасників заходу звернулися заступник голови райдержадміністрації Оксана Канюка, заступник голови районної ради Олег Вовкун, секретар міської ради Галина Богун, а від учасників Майдану слово мала викладач коледжу Леся Воловчак. "Коли у новорічну ніч Революції Гідності на головній площі столиці ми спільно виконували державний гімн - це було чарівно, і тоді ніхто навіть подумати не міг, що впаде "Небесна сотня", окупують Крим, йтиме війна на Сході, - зауважила п.Леся. - Під впливом сумних подій нахлинули такі рядки: "Не плач, моя ненько, не плач, Україно, у тебе є мужні сини, за щастя, за мир і за білу хустину своє життя віддали". Вірю, що у нас буде ще біла хустина і на ній вже не матимемо темних квітів, а кольорову, щасливу вишиванку".

Із нагоди Дня Гідності та Свободи почесними грамотами голів РДА та райради нагородили 15 учасників Майдану, жителів міста і району, серед яких і студентську молодь. Але на цьому урочистості не завершились: на  краян очікував підготовлений студентами та викладачами  навчального закладу літературно-мистецький захід "Майдан - наша надія", який відбувся в актовій залі коледжу. Помітно було, що, готуючи це дійство, молоді люди вкладали у нього частику душі, адже зуміли відтворити атмосферу Майдану:  пригадували сторінки тодішніх подій в столиці та нашому місті, що вже стали історією, звучали твори, народжені на барикадах.

Ольга ВЕРБ’ЯНА.